Денеска на терените: Нови одложени средби, изборот за денеска намален

Коронавирусот и понатаму ги крои распоредите во првенствата низ Европа, па оттаму и денеска нема да бидат одиграни сите натпревари кои беа во план.

Веќе е познато дека на домашна сцена ракометот е во ново мирување и денеска може да се следат дуели само во другите првенства.

Нема да има средби од европските купови, а кои дуели ќе бидат на располагање во денешната програма може да се види во продолжение од распоредот на поинтересните натпревари.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

12:00ч

АДЕМАР – АНАИТАСУНА (Шпанија Асобал)

ВИБЖЕЖЕ ГДАЊСК – ГВАРДИЈА ОПОЛЕ (Полска Супер лига)

13:00ч

РАНДЕРС – ХОРСЕНС (Данска 1, жени)

13:45ч

САВЕХОФ – ВАСТЕРАС (Шведска 1, жени)

14:00ч

ВИБОРГ – ВЕНДИСЕЛ (Данска 1, жени)

14:30ч

КЕЛЦЕ – КАЛИШ (Полска Супер лига)

15:00ч

АЈАКС КОПЕНХАГЕН – ХЕРНИНГ ИКАСТ (Данска 1, жени)

НФХ НИК – СКАНДЕРБОРГ (Данска 1, жени)

ВАРБЕРГ – КРИСТИЈАНШТАД (Шведска 1)

КРИСТИЈАНШТАД – ХАЈД (Шведска 1, жени)

15:30ч

САВЕХОФ – ЛУГИ (Шведска 1)

16:00ч

ГОГ – СОНДЕРЈИСКЕ (Данска 1)

БРЕСТ – БЕЗАНСОН (Франција 1, жени)

16:10ч

СКЈЕРН – АЛБОРГ (Данска 1)

17:00ч

ИВРИ – МОНПЕЛЈЕ (Франција 1)

ЦИСНЕ – БАРСЕЛОНА (Шпанија Асобал)

БЕКЕЛАГЕТ – НАРБО (Норвешка 1)

СТ. ГАЛЕН – КАДЕТЕН (Куп на Швајцарија)

17:15ч

ПСЖ – ЛИМОЖ (Франција 1)

18:00ч

ДУБОЧИЦА – ДИНАМО ПАНЧЕВО (Србија Супер лига)

КИКИНДА – ПРОЛЕТЕР (Србија Супер лига)

ЕСБЈЕРГ – КОПЕНХАГЕН (Данска 1, жени)

ПАРИЗ 92 – НАНТ (Франција 1, жени)

18:30ч

ЕСЕН – ЕРЛАНГЕН (Германија Бундес лига)

СИНФИН – БИДАСОА ИРУН (Шпанија Асобал)

19:00ч

РУДАР КОСТОЛАЦ – ЖЕЛЕЗНИЧАР (Србија Супер лига)

ШАМОТ – МЕТАЛОПЛАСТИКА (Србија Супер лига)

ПУЕНТЕ ХЕНИЛ – НАВА (Шпанија Асобал)

ВИЉА ДЕ АРАНДА – ГВАДАЛАХАРА (Шпанија Асобал)

БРЕГЕНЦ – ЛИНЦ (Австрија 1)

19:14ч

БЈЕЛОВАР – УМАГ (Хрватска, Премиер лига)

19:30ч

ТИРОЛ – ФЕРЛАХ (Австрија 1)

СПОРТИНГ – САНЈОАНЕНСЕ (Португалија 1)

20:00ч

ГОРИЦА – ПОРЕЧ (Хрватска, Премиер лига)

НОВИ ПАЗАР – РАДНИЧКИ (Србија Супер лига)

КУЕНКА – ЛА РИОХА (Шпанија Асобал)

20:20ч

ГРАЦ – КРЕМС (Австрија 1)

20:30ч

БЕРГИШЕР – ФЛЕНЗБУРГ (Германија, Бундеслига)

22:00ч

МАДЕИРА – ПОВОА (Португалија 1)

23:00ч

ХОРТА – ГАЈА (Португалија 1)