ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Нова шанса за полуфинале во Групата 2 на ЕП

Откако на коло пред крај во Групата 1 се решени дилемите за сите патници за Шведска за завршниот викенд во Групата 2 ситуацијата останува уште неизвесна бидејќи шанси има за неколку селекции.

Денеска се играат нови селекции, а очекувањата се составот на Норвешка да биде промовиран во прв полуфиналист иако ќе мора да се поклопат и другите резултати за да може да се оствари посакуваниот план.

Според игрите досега Норвежаните се на сигурен пат кон полуфинале, но останува денеска и утре да се одработат задачите.

Денеска има малку средби, а можете да видите што е на програмата на ракометните терени.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

12:00ч

БАХРЕИН – ЈАПОНИЈА (Шампионат на Азија)

14:00ч

ОАЕ – САУДИСКА АРАБИЈА (Шампионат на Азија)

16:00ч

ПОРТУГАЛИЈА – СЛОВЕНИЈА (Европско првенство)

ИРАН – КАТАР (Шампионат на Азија)

18:00ч

КУВАЈТ – ЈУЖНА КОРЕЈА (Шампионат на Азија)

18:15ч

НОРВЕШКА – ИСЛАНД (Европско првенство)

20:30ч

УНГАРИЈА – ШВЕДСКА (Европско првенство)