ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Нема пауза за Манасков и колегите, денеска нова средба

Репрезентативецот на Македонија, Дејан Манасков денеска го очекува нов натпревар, но овој пат во првенството на Унгарија. Тој и колегите ќе имаат натпревар против Комло и тоа би требало да биде нешто посилен тренинг за момците.

Веспрем во саботата имаше гостување во Белорусија каде што го совлада Мешков Брест со 37:30, а веќе в сабота претстои нов дуел на кој одново ќе се соочи со истиот тим, но на домашен терен.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

14:00ч

АЛИСА – АДЈИФ (Русија, Супер лига, жени)

18:00ч

КОМЛО – ВЕСПРЕМ (Унгарија 1)

18:30ч

ХАПОЕЛ ЛЕ ЗИОН – МК ХОЛОН (Израел 1)

МАКАБИ ЛЕ ЗИОН – МК БЕР ШЕВА (Израел 1)

НЕС ЦИОНА – ХАПОЕЛ КИРИЈАТ (Израел 1)

ДАБАС – ОРОШАЗИ (Куп на Унгарија)

19:00ч

МАКАБИ АВИШАИ МОЦКИН – ХАПОЕЛ АШДОД (Израел 1)

МАКАБИ ДИМОНА – РЕХОВОТ (Израел 1)

МАЛМЕ – ВАРБЕРГ (Шведска 1)

19:30ч

ПОДРАВКА – ДУГО СЕЛО (Хрватска 1, жени)

БНЕИ ХЕРЦЛИЈА – РАМАТ ХАШАРОН (Израел 1)

20:00ч

СКАНДЕРБОРГ – ФРЕДЕРИЦИЈА (Данска 1)

20:30ч

ХАУКАР – СЕЛФОС (Исланд 1)