ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Нема пауза за Манасков и Веспрем, денеска во куп пресметка

Откако в петокот имаа дуел од првенството денеска ракометарите на Веспрем ги очекува натпревар од Купот на Унгарија. Екипата за која настапува Дејан Манасков денеска ќе гостува кај составот на Татабања кај кој ќе се направи обид за победа и пласман во следната рунда.

Веспрем е фаворит и тука не би требало да има поголеми проблеми за да се успее во намерите да се обезбеди триумф.

Денеска натпревар има уште еден интернационалец од Македонија, а се работи за Гоце Георгиевски. Тој има првенствен меч против ЧСМ Фагараш на кој екипата на ЧСМ Букурешт влегува со улогата на фаворит за победа.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

15:00ч

ИЗЕВСК – ЛУЧ (Русија Супер лига, жени)

16:00ч

ЧСМ БУКУРЕШТ – ЧСМ ФАГАРАШ (Романија 1)

17:25ч

ДОБРОГЕА СУД – ДИНАМО БУКУРЕШТ (Романија 1)

18:30ч

РАМАТ ХАШАРОН – МК БЕР ШЕВА (Израел 1)

РЕХОВОТ – МАКАБИ ЛЕ ЗИОН (Израел 1)

СКАНЕЛА – КАРЛСКРОНА (Шведска 2)

19:00ч

МИТЈИЛАНД – СКОВБАКЕН (Данска 2)

МАКАБИ ДИМОНА – МАКАБИ АВИШАИ МОЦКИН (Израел 1)

ТАТАБАЊА – ВЕСПРЕМ (Куп на Унгарија)

МАЛМЕ – ХЕЛСИНБОРГ (Шведска 1)

САВЕХОФ – РЕДБЕРГСЛИД (Шведска 1)

19:30ч

ХАПОЕЛ КИРИЈАТ – ХАПОЕЛ ЛЕ ЗИОН (Израел 1)

МК ХОЛОН – ХАПОЕЛ АШДОД (Израел 1)

НЕС ЦИОНА – БНЕИ ХЕРЦЛИЈА (Израел 1)

20:00ч

ФРЕДЕРИЦИЈА – КОЛДИНГ (Данска 1)