Денеска на терените: Митревски тргнува со Порто во Лигата на шампионите

На теренот на денешните средби од Лигата на шампионите ќе се најде уште еден ракометар од Македонија, а се работи за голманот Никола Митревски кој сезонава е дел од екипата на Порто.

Овој состав за ривал го има составот на Елверум, кој е следен противник на Вардар и затоа е добро да е види до каде е стигната формата на шампионот на Норвешка за кој игра Лук Абало.

Има уште неколку интересни натпревари така што ќе има убав избор за следење во текот на денешниот ден.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

09:15ч

ЧСМ ФАГАРАШ – ПОТАИСА ТУРДА (Романија 1)

10:15ч

КАЛАРАСИ – БОТОШАНИ (Романија 1)

12:00ч

ДИНАМО БУКУРЕШТ – СУЦЕАВА (Романија 1)

13:00ч

ДОБРОГЕА СУД – РЕШИЦА (Романија 1)

14:40ч

ТЕМИШВАР – БУЗАУ (Романија 1)

16:00ч

ЧСМ БУКУРЕШТ – ЧСМ ФОЧАНИ (Романија 1)

17:25ч

СТЕАУА – ВАСЛУИ (Романија 1)

18:00ч

СТАВРОПОЛ – ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ (Русија Супер лига)

САВЕХОФ – ХАЈД (Шведска 1, жени)

18:45ч

МОТОР – БАРСЕЛОНА (Лига на шампиони)

ППД ЗАГРЕБ – КИЛ (Лига на шампиони)

БАЈА МАРЕ – БАКАУ (Романија 1)

19:00ч

ХОЛСТЕБРО – СКАНДЕРБОРГ (Данска 1)

20:00ч

АРХУС – БЈЕРИНБРО (Данска 1)

САВЕХОФ – ИШТАД (Шведска 1)

20:45ч

ПОРТО – ЕЛВЕРУМ (Лига на шампиони)

21:00ч

ТОР АКУРЕЈРИ – ХАФНАРФЈОРДУР (Исланд 1)

21:30ч

ФРАМ – АФТУРЕЛДИНГ (Исланд 1)

ГРОТА – СТЈАРНАН (Исланд 1)