Денеска на терените: Митревски и Порто денеска на дуел против Мешков

Репрезентативецот на Македонија,кој сезонава брани за екипата на Порто, Никола МИтревски денеска го очекува тешка средба во рамки на Лигата на шампионите, а доаѓа дуел против составот на Мешков Брест.

Ова е натпревар од 2. коло на кој Порто нема право на грешка. После загубениот дуел на стартот против Елверум сега мора да се надомести.

Денеска се игра и едно дерби во Франција меѓу ПСЖ и Флензбург, па и овој натпревар сигурно ќе донесе интересен ракомет така што ова ќе биде интересен ден.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

16:00ч

ЧЕЛЈАБИНСК – ДИНАМО АСТРАХАН (Русија Супер лига)

17:00ч

ХРАНИЦЕ – МАЛОМЕРИЦЕ (Чешка Екстралига)

17:30ч

ДУНАЈВАРОШ – ДЕБРЕЦЕН (Унгарија 1, жени)

18:00ч

ЕРДИ – МТК (Унгарија 1, жени)

КИШВАРДА – МОСОНМАЃАРОВАР (Унгарија 1, жени)

ШИОФОК – ЃЕР (Унгарија 1, жени)

18:30ч

АРХУС – ЛЕМВИГ (Данска 1)

ЕСБЈЕРГ – СКАНДЕРБОРГ (Данска 1, жени)

ОДЕНЗЕ – ХОРСЕНС (Данска 1, жени)

РАНДЕРС – АЈАКС КОПЕНХАГЕН (Данска 1, жени)

18:45ч

АЛБОРГ – МОТОР (Лига на шампиони)

КЕЛЦЕ – ПИК СЕГЕД (Лига на шампиони)

19:00ч

ХАЛБИ – ХОВДЕ (Шведска 1)

19:15ч

ХАЛСУМ – ДРАМЕН (Норвешка 1)

20:00ч

МЕЦ – БЕАНСОН

20:30ч

НИЦА – БРЕСТ

20:45ч

ПОРТО – МЕШКОВ БРЕСТ (Лига на шампиони)

ПСЖ – ФЛЕНЗБУРГ (Лига на шампиони)