ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Митревски и Порто на гости кај Висла Плоцк, Ристовска и ЦСКА одат во Астрахан

Денеска со четири натпревари ќе биде комплетирано првото коло од новата сезона во Лигата на шампионите.

Дербито ќе биде во Веспрем, каде домаќините ќе го пречекаат францускиот првак ПСЖ, додека во Букурешт гостува бундеслигашот Магдебург.

Во терминот од 18:45 часот се игра уште и дуелот меѓу данскиот Алборг и словенечкиот Целје, додека од 20:45 часот ќе се соочат Висла Плоцк и Порто на Никола Митревски.

Натпревар во рускиот шампионат против Астраханочка ќе имаат Сара Ристовска и нејзиниот тим ЦСКА Москва.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

18:45 АЛБОРГ – ЦЕЛЈЕ (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

18:45 ДИНАМО БУКУРЕШТ – МАГДЕБУРГ (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

18:45 ВЕСПРЕМ – ПСЖ (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

20:45 ВИСЛА ПЛОЦК – ПОРТО (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

20:15 БОХОЛТ – ХАРИ АП (БЕНЕ ЛИГА)

20:00 ЕКС АН ПРОВАНС – ИСТР (ФРАНЦИЈА)

19:05 БЕРГИШЕР – ЛЕМГО (ГЕРМАНИЈА)

19:05 ФЛЕНСБУРГ – ФУКСЕ БЕРЛИН (ГЕРМАНИЈА)

19:05 РАЈН НЕКАР – ЛАЈПЦИГ (ГЕРМАНИЈА)

20:00 СТЈАРНАН – ФРАМ (ИСЛАНД)

21:30 РЕЈКЈАВИК – ХАУКАР (ИСЛАНД)

21:30 СЛФОС – ГРОТА (ИСЛАНД)

22:00 СТЈАРАН – ФРАМ (ИСЛАНД)

18:15 ЈАРОСЛАВ – ЗАГЛЕБЈЕ (ПОЛСКА)

18:00 СТАВРОПОЛ – ПЕРМ (РУСИЈА)

16:30 АСТРАХАНОЧКА – ЦСКА МОСКВА (РУСИЈА)

19:00 ГУИФ – МАЛМЕ (ШВЕДСКА)

19:00 ОНЕРЕДС – АРАНАС (ШВЕДСКА)

19:00 РЕДБЕРГСЛИДС – ЛУГИ (ШВЕДСКА)

19:00 САВЕХОФ – ВАСТЕРАС (ШВЕДСКА)

19:00 СКОВДЕ – СКУРУ (ШВЕДСКА)

19:15 БЕРН – ВАКЕР ТУН (ШВАЈЦАРИЈА)