Денеска на терените: Мирен ден, само три дуели на домашна сцена

После вчерашниот ден во кој имаше голем број на средби денеска има само три натпревари на кои играат тимови кои се натпреваруваат во домашните шампионати. На програмата се дуели од плеј-аутот во Супер женската лига, како и два дуели во Првата машка лига.

Има средби и во повеќе првенства низ Европа, а поважните дуели се во продолжение.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

ЧСМ БУКУРЕШТ – ПОТАИСА ТУРДА (Романија 1)

11:00ч

БАКАУ – ЧСМ ФОЧАНИ (Романија 1)

12:00ч

АСТИБО – ФЕНИКС АМС (Македонија, Супер женска лига, плеј-аут)

ВАЉАДОЛИД – БЕНИДОРМ (Шпанија Асобал)

14:00ч

ТЕКСТИЛЕЦ – ГОЛДЕН АРТ (Македонија, Прва машка лига)

ЛЕМГО – МАГДЕБУРГ (Германија Бундес лига)

ЛУГИ – ВАСТЕРАС (Шведска 1, жени)

16:00ч

ФЛЕНЗБУРГ – МИНДЕН (Германија Бундес лига)

КИЛ – ЕРЛАНГЕН (Германија Бундес лига)

Н-ЛИБЕК – ФУКСЕ БЕРЛИН (Германија Бундес лига)

РАЈН НЕКАР – ВЕЦЛАР (Германија Бундес лига)

БЕЗАНСОН – НИЦА (Франција 1, жени)

ЛУДВИГСХАФЕН – АУЕ (Германија, Бундес лига 2)

САНЈОАНЕНСЕ – БЕЛЕНЕНСЕС (Португалија 1)

16:30ч

ЛУГИ – АРАНАС (Шведска 1)

17:00ч

ПСЖ – НИМ (Франција 1)

ХОЛСТЕБРО – АРХУС (Данска 1, жени)

МЕЦ – СЕЛЕС (Франција 1, жени)

АРЕНДАЛ – ХАЛДЕН (Норвешка 1)

ЕЛВЕРУМ – НАРБО (Норвешка 1)

ЕЛБФЛОРЕНЦ – ХУТЕНБЕРГ (Германија, Бундес лига 2)

ХАГЕН – ЛИБЕК ШВАРТАУ (Германија, Бундес лига 2)

НОРДХОРН – ХАМ (Германија, Бундес лига 2)

АЛЕКСАНДРИЈА – СУЧЕАВА (Романија 1)

ВАСЛУИ – ДОБРОГЕА СУД (Романија 1)

17:15ч

МАЛМЕ – АЛИНГСАС (Шведска 1)

17:30ч

БЈАСЕН – ТЕРТНЕС (Норвешка 1, жени)

18:00ч

ДРАЧЕВО – ВАРДАР НЕГОТИНО (Македонија, Супер машка лига)

ГОГ – СКАНДЕРБОРГ АРХУС (Данска 1)

ДРАМЕН – РУНАР (Норвешка 1)

ФАНА – ЛАРВИК (Норвешка 1, жени)

ФЛИНТ – ОПСАЛ (Норвешка 1, жени)

ФОЉО – ФРЕДРИКСТАД (Норвешка 1, жени)

МОЛДЕ – АКЕР (Норвешка 1, жени)

РОМЕРИКЕ Р. – СТОРХАМЕР (Норвешка 1, жени)

ПОРТО – ВИТОРИЈА (Португалија 1)

18:30ч

ДУБРОВНИК – СПАЧВА (Хрватска, Премиер лига, плеј-аут)

ТРОГИР – РУДАР (Хрватска, Премиер лига, плеј-аут)

БЕРГЕН – КОЛСТАД (Норвешка 1)

19:00ч

МЕТАЛОПЛАСТИКА – ПАРТИЗАН (Србија, Супер машка лига)

19:15ч

КРИСТИЈАНСАНД – СОЛА (Норвешка 1, жени)

20:00ч

РАДНИЧКИ – ВОЈВОДИНА (Србија, Супер машка лига)