ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Мирен ден пред четвртфиналните дуели на СП

На ден пред почетокот на четвртфиналните дуели на Светското првенство ќе бидат одиграни неколку првенствени средби.

Главно се работи за дуели од рускиот шампионат во машка конкуренција.

Сепак, главното доаѓа веќе од утре кога ќе стартуваат борбите за полуфинале на Мундијалот во Полска и Шведска.

Освен во Русија, денес ќе се игра и во шампионатите на Данска, Норвешка, Естонија и Словенија.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

15:00 ПЕРМ – ДИНАМО (РУСИЈА)

16:30 ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ – КРАСНОДАР (РУСИЈА)

17:30 ЦСКА – СТАВРОПОЛ (РУСИЈА)

17:30 ЗЕНИТ – АКБУЗАТ (РУСИЈА)

18:00 ТАПА – ПОЛВА СЕРВИТИ (ЕСТОНИЈА)

18:30 ОСЛО – РОС (НОРВЕШКА)

19:00 СОНДЕРЈИСКЕ – ИКАСТ (ДАНСКА)

20:30 ВЕЛЕЊЕ – ЉУБЉАНА (СЛОВЕНИЈА)