Денеска на терените: Мирен ден без вистинско дерби

Пред одигрувањето на последното коло од групната фаза во Лигата на шампионите на терените ќе има натпревари во неколку различни шампионати, но ќе нема вистинско дерби. Се работи за дуели кои нема да бидат така интересни како оние кои ќе претстојат утре и задутре.

Според програмата има дуели низ неколку земји, но дерби пресметките остануваат за викенд.

Што ќе може да се следи денеска можете да видите од изборот во продолжение.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

16:00ч

ФЕРЕНЦВАРОШ – МЕЗОКОВЕСДИ (Унгарија 1)

17:00ч

БУЗАУ – БАЈА МАРЕ (Германија Бундес лига 2)

18:00ч

МТК – МОСОНМАЃАРОВАР (Унгарија 1, жени)

БРАТИСЛАВА – ТОПОЛЧАНИ (Словачка 1, плеј-аут)

18:30ч

ХЛОХОВЕЦ – САЛА (Словачка, плеј-оф)

19:00ч

ГРАДЕЦ – КОПЕР (Словенија 1)

КРЕМС – ФЕРЛАХ (Австрија 1, плеј-оф)

СИЛКЕБОРГ – АРХУС (Данска 1, жени))

ХАДСТЕН – САЕБИ (Данска 2, жени)

ПОВАШКА БИСТРИЦА – КОШИЦЕ (Словачка, плеј-оф)

19:15ч

ХАМ ВЕСТФАЛЕН – АЈЗЕНАХ (Германија, Бундес лига 2)

19:30ч

СОНДЕРЈИСКЕ – ЛЕМВИГ (Данска 1)

АЈАКС КОПЕНХАГЕН – РОСКИЛДЕ (Данска 2)

ДОРМАГЕН – ЕМСДЕТЕН (Германија Бундес лига 2)

ЕЛБФЛОРЕНЦ – РИМПАР (Германија Бундес лига 2)

ГУМЕРЗБАХ – АУЕ (Германија Бундес лига 2)

ЛУГИ – ИФК ИШТАД (Шведска 1)

20:00ч

ВАЛЕНС – НИЦА (Франција 2)

КАДЕТЕН ШАФХАУЗЕН – БАЗЕЛ (Швајцарија 1)

20:30ч

СЕСОН – СЕЛЕСТАТ (Франција 2)

ДИЖОН – ШЕРБУР (Франција 2)

ЛИМОЖ – БИЛЕР (Франција 2)

НАНСИ – БЕЗАНСОН (Франција 2)

САРАН – СТРАЗБУРГ (Франција 2)