ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Металург против Пролет, најава за убав натпревар

Екипите на Металург и на Пролет денеска ќе го одиграат последниот меч од 12. коло, а оваа средба се игра во салата во „Автокоманда“.

Ова ќе биде натпревар на кој домашните ќе се обидат да вратат за ремито на првиот дуел одигран во „Македонско сонце“.

Гостите секако ќе сакаат уште еденаш да дојдат до позитивен резултат, па тоа е секако најава дека денеска ќе се следи интересна средба.

Има натпревари и во Лигата на шампионите, но дефинитивно дуелот Металург – Пролет заслужува внимание.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

14:00ч

АКБУЗАТ – ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ (Русија Супер лига)

18:00ч

МОТОР – ПОРТО (Лига на шампиони)

БРНО – НОВЕ ВЕСЕЛИ (Чешка Екстра лига)

ФОЉО – ДРАМЕН (Норвешка 1)

ЗАГЛЕБИЕ ЛУБИН – ВИБЖЕЖЕ ГДАЊСК (Полска Супер лига)

18:30ч

СКЈЕРН – СОНДЕРЈИСКЕ (Данска 1)

ХАЛДЕН – СТ. ХАЛВАРД (Норвешка 1)

19:00ч

МЕТАЛУРГ – ПРОЛЕТ (Македонија Супер лига)

КРИСТИЈАНШТАД – ВИСЛА ПЛОЦК (Лига на шампиони)

НОРДСЈИЛАНД – АЛБОРГ (Данска 1)

СПАРТАК МОСКВА – ППД ЗАГРЕБ (СЕХА лига)

ХЛОХОВЕЦ – ТОПОЛЧАНИ (Словачка 1)

СКП БРАТИСЛАВА – ТАТРАН ПРЕШОВ (Словачка 1)

19:15ч

АРЕНДАЛ – ЕЛВЕРУМ (Норвешка 1)

19:30ч

ТУН – БЕРН (Швајцарија 1)

20:00ч

ЛА РИОХА – БИДАСОА ИРУН (Шпанија, Асобал)

МАДЕИРА – ХОРТА (Португалија 1)

СУР – ФАДИ ВИНТЕРТУР (Швајцарија 1)

20:30ч

ШАРТ – ТРЕМБЛЕ (Франција 1)

КРЕТЕЈ – ТУЛУЗ (Франција 1)

ИСТР – ИВРИ (Франција 1)

МОНПЕЛЈЕ – ДАНКЕРК (Франција 1)

ПСЖ – СТ. РАФАЕЛ (Франција 1)

ГОГ – ФРЕДЕРИЦИЈА (Данска 1)

20:45ч

ЕКС – НИМ (Франција 1)

21:00ч

СПОРТИНГ – БОА ХОРА (Португалија 1)

21:30ч

БОАВИСТА – БЕНФИКА (Португалија 1)