Денеска на терените: Металург пред нов тежок испит, во Автокоманда гостува Еурофарм Пелистер

Екипата на Металург после поразот од Охрид денеска ќе има уште една тешка задача бидејќи ќе го пречека составот на Еурофарм Пелистер во Автокоманда. Ова е дуел на кој „металурзите“ ќе мораат да дадат максимум, но и дуел на кој е јасно дека составот од Битола е со улогата на фаворит.

Денеска се играат уште неколку интересни средби на домашна сцена во сите лиги така што денот е богат.

Се играат и реванш дуели од Лигата на шампионите во женска конкуренција, додека има голем број на средби низ цела Европа.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

11:00ч

МЕТАЛУРГ – КУЗМАН ВАРДАР (Македонија, Супер женска лига)

14:00ч

ДЕЛЧЕВО ВАРДАР – ПАРТИЗАН (Македонија, Прва машка лига, плеј-аут)

СТРУЖАНКА – СПАРТАК (Македонија, Супер женска лига)

ФРЕДЕРИЦИЈА – МОРС (Данска 1, плеј-аут)

АЈАКС КОПЕНХАГЕН – СКАНДЕРБОРГ (Данска 1, плеј-аут, жени)

РАНДЕРС – ХОЛСТЕБРО (Данска 1, плеј-аут, жени)

КРИСТИЈАНСАНД – РОСТОВ ДОН (Лига на шампиони, жени)

Х 65 – САВЕХОФ (Шведска 1, плеј-оф, жени)

14:30ч

КУМАНОВО – ШАМПИОН (Македонија, Супер женска лига)

ЕСБЈЕРГ – ЛЕМВИГ (Данска 1, плеј-аут)

15:00ч

АСТРАИОН – ПРИЛЕП (Македонија, Супер машка лига, плеј-аут)

МЛАДОСТ – РАБОТНИЧКИ (Македонија, Супер машка лига, плеј-аут)

МЕТАЛУРГ РА – СКОПЈЕ 2020 (Македонија, Прва машка лига, плеј-оф)

ДЕСПИНА – ОВЧЕ ПОЛЕ СУ (Македонија, Супер женска лига)

16:00ч

ЈУНИОР КИСЕЛА ВОДА – РАДОВИШ (Македонија, Супер машка лига, плеј-аут)

ГРК ТИКВЕШ – КЛ 7 (Македонија, Супер машка лига, плеј-аут)

ВАРДАР – ЧАИР (Македонија, Супер женска лига)

МЕЦ – БРЕСТ (Лига на шампиони, жени)

АВАНКА – АКВА САНТАС (Португалија 1)

16:10ч

СКЈЕРН – ХОЛСТЕБРО (Данска 1, плеј-оф)

16:15ч

ХОВДЕ – КРИСТИЈАНШТАД (Шведска 1, плеј-оф)

17:00ч

НЕКСЕ – ДУБРАВА (Хрватска, Премиер лига, плеј-оф)

СИНФИН – МОРАЦО КАЊАС (Шпанија Асобал)

КУЕНКА – ХУЕСКА (Шпанија Асобал)

17:15ч

ТУЛУЗ – НАНТ (Франција 1)

18:00ч

МЕТАЛУРГ – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР (Македонија, Супер машка лига, плеј-оф)

СЕСОН – ШАРТР (Франција 1)

МОНПЕЛЈЕ – ИСТР (Франција 1)

АЛПЛА ХАРД – В. ВИЕНА (Австрија 1, плеј-оф)

КОЛДИНГ – ГОГ (Данска 1, плеј-оф)

ЃЕР – БУДУЌНОСТ (Лига на шампиони, жени)

КОМЛО – ДАБАС (Унгарија 1)

ТАТАБАЊА – ЧЕГЛЕДИ (Унгарија 1)

ВАЦИ – ФЕРЕНЦВАРОШ (Куп на Унгарија, жени)

18:30ч

БИДАСОА ИРУН – ВАЉАДОЛИД (Шпанија Асобал)

ПУЕНТЕ ХЕНИЛ – ЛА РИОХА (Шпанија Асобал)

МАСИ ЕСОН – НИЦА (Франција 2)

БРАГА – ГАЈА (Португалија 1)

19:00ч

ВИНКОВЦИ – УМАГ (Хрватска, Премиер лига, плеј-аут)

ЗАМЕТ – ГОРИЦА (Хрватска, Премиер лига, плеј-аут)

СЕСВЕТЕ – ВАРАЖДИН (Хрватска, Премиер лига, плеј-оф)

ЦИСНЕ – ГВАДАЛАХАРА (Шпанија Асобал)

ФЕРЛАХ – ТИРОЛ (Австрија 1, плеј-оф)

ПОНТО – СТРАЗБУРГ (Франција 2)

МАЈА ИСМАИ – БОАВИСТА (Португалија 1)

ВИТОРИЈА – БЕЛЕНЕНСЕС (Португалија 1)

19:14ч

БЈЕЛОВАР – ДУБРОВНИК (Хрватска, Премиер лига, плеј-аут)

19:30ч

АДЕМАР – ПУЕРТО САГУНТО (Шпанија Асобал)

АОН ФИВЕРС – КРЕМС (Австрија 1, плеј-оф)

20:00ч

ШАМБЕРИ – КРЕТЕЈ (Франција 1)

ШЕРБУР – САРЕБУРГ (Франција 2)

20:30ч

ХАНОВЕР – КИЛ (Германија Бундес лига)

21:00ч

САНЈОАНЕНСЕ – ПОРТО (Португалија 1)