Денеска на терените: Металург и Еурофарм Пелистер финишираат со групната фаза во Лигата на Европа

Со натпреварите кои денеска ќе ги одиграат против Адемар Леон и Кадетен составите на Металург и на Еурофарм Пелистер завршуваат со двобоите од групната фаза од Лигата на Европа.

Веќе е јасно дека Металург не може во елиминациите, додека Еурофарм Пелистер ќе се обиде да дојде до подобар пласман и нешто полесен ривал после денешните натпревар. Останува да се види каков ќе биде епилогот, а јасно е дека ќе има доста интересен ракомет.

Денеска на програмата се и два дуели од Лигата на шампионите така што ова ќе биде ден полн со натпревари од европските купови.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

14:30ч

АКБУЗАТ – ПЕРМ (Русија Супер лига)

СУНГУЛ – СТ. ПЕТЕРСБУРГ (Русија Супер лига)

ЛАДА ТОЉАТИ – ЗВЕЗДА ЗВЕНИГОРОД (Русија Супер лига, жени)

17:00ч

ФУКСЕ БЕРЛИН – СПОРТИНГ (Лига на Европа)

ТАГАНРОГ – САРАТОВ (Русија Супер лига)

17:30ч

РОСТОВ ДОН – АСТРАХАНОЧКА (Русија Супер лига, жени)

18:45ч

ЕЛВЕРУМ – ПСЖ (Лига на шампиони)

ЦСКА МОСКВА – МАГДЕБУРГ (Лига на Европа)

КРИСТИЈАНШТАД – НИМ (Лига на Европа)

МЕТАЛУРГ – АДЕМАР (Лига на Европа)

РАЈН НЕКАР – ГОГ (Лига на Европа)

ТРИМО ТРЕБЊЕ – ТАТАБАЊА (Лига на Европа)

19:00ч

БАРНБАХ – В. ВИЕНА (Австрија 1)

ЛИНЦ – БРЕГЕНЦ (Куп на Австрија)

ИФК ИШТАД – ХЕЛСИНБОРГ (Шведска 1)

ЕСЛОЈ – ХАЛБИ (Шведска 1, жени)

19:30ч

ФУКСЕ – КРЕМС (Куп на Австрија)

ВОЗЛАУЕР – ГРАЦ (Куп на Австрија)

20:00ч

МОРС – ФРЕДЕРИЦИЈА (Данска 1)

СКАРИНГ – НИБОРГ (Данска 2)

20:45ч

КИЛ – ЦЕЛЈЕ (Лига на шампиони)

АЛИНГСАС – БЕШИКТАШ (Лига на Европа)

КАДЕТЕН – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР (Лига на Европа)

МОНПЕЛЈЕ – НЕКСЕ (Лига на Европа)

ТАТРАН ПРЕШОВ – ДИНАМО БУКУРЕШТ (Лига на Европа)

ТУЛУЗ – АОН ФИВЕРС (Лига на Европа)

ВИСЛА ПЛОЦК – ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ (Лига на Европа)

21:00ч

МАЈА ИСМАИ – БЕНФИКА (Португалија 1)