Денеска на терените: Металург во обид за бодови, на гостување во Австрија

Ракометарите на Металург денеска ги очекува нов натпревар во Лигата на Европа, а гостуваат кај составот на Аон Фиверс во Австрија.

Против оваа екипа составот на Металург го освои единствениот бод, па денеска ракометарите ќе се обидат да дојдат до нови поени против истата екипа. Ќе биде тешко, но може да се очекува интересен натпревар.

Инаку, екипите кои се натпреваруваат во европските купови од денеска стартуваат со пресметките кои се дел од Лигата на шампионите и Лигата на Европа.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

09:30ч

ЧСМ ГАЛАЦИ – РАМНИЦУ ВЛЧЕА (Романија 1, жени)

12:15ч

БИСТРИЦА – КРАЈОВА (Романија 1, жени)

15:00ч

РАПИД БУКУРЕШТ – БУЗАУ (Романија 1, жени)

17:00ч

СИЛКЕБОРГ – ХОЛСТЕБРО (Данска 1, жени)

17:30ч

ЧСМ БУКУРЕШТ – МАГУРА ЦИСНАДЕИ (Романија 1, жени)

18:00ч

АЛПЛА ХАРД – ЛИНЦ (Австрија 1)

АЗОТИ ПУЛАВИ – ЗАГЛЕБИЕ ЛУБИН (Куп на Полска)

18:30ч

АРХУС – ОДЕНЗЕ (Данска 1, жени)

18:45ч

ПСЖ – КЕЛЦЕ (Лига на шампиони)

ГОГ – ТРЕБЊЕ (Лига на Европа)

МАГДЕБУРГ – АЛИНГСАС (Лига на Европа)

НЕКСЕ – ЦСКА МОСКВА (Лига на Европа)

НИМ – ДИНАМО БУКУРЕШТ (Лига на Европа)

ТАТАБАЊА – КАДЕТЕН (Лига на Европа)

19:00ч

ХЕЛСИНБОРГ – АРАНАС (Шведска 1)

ИФК ИШТАД – ЛУГИ (Шведска 1)

ОНЕРЕД – САВЕХОФ (Шведска 1)

20:15ч

КАРВИНА – ПЛЗЕН (Чешка Екстра лига)

СТРАЗБУРГ – МАСИ ЕСОН (Франција 2)

20:45ч

КИЛ – АЛБОРГ (Лига на шампиони)

НАНТ – ППД ЗАГРЕБ (Лига на шампиони)

АОН ФИВЕРС – МЕТАЛУРГ (Лига на Европа)

АДЕМАР – ВИСЛА ПЛОЦК (Лига на Европа)

СПОРТИНГ – КРИСТИЈАНШТАД (Лига на Европа)

21:30ч

ПОВОА – БЕНФИКА (Португалија 1)