ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Манасков и Георгиевски први на терен

Македонските интернационалци кои беа дел од репрезентацијата на Македонија на Европското првенство се вратија на клупските обврски, а први на терен од нив ќе истрчаат Дејан Манасков и Гоце Георгиевски.

Денеска и двајцата имаат првенствени средби, а и двајцата се на гостувања.

Манасков со тимот на Веспрем оди кај составот на Ваци, а тука сосема изесно е дека шампионот на Унгарија е фаворит за победа и не се очекува изненадување.

Гоце Георгиевски го очекува градско дерби. Тој со составот на ЧСМ Букурешт гостува кај Динамо и тоа ќе биде доста интересен натпревар.

Денеска на терен ќе биде и Јована Саздовска, која ја очекува дерби натпревар со екипата на Турингер. Таа гостува кај Баер Леверкузен и тука може да се очекува неизвесен тек.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

15:00ч

КАУСТИК – ЧЕЛЈАБИНСК (Русија Супер лига)

ПЕРМ – ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ (Русија Супер лига)

16:00ч

БЈЕЛОВАР – МАКАБИ РИШОН (Челенџ куп, жени)

17:25ч

ДИНАМО БУКУРЕШТ – ЧСМ БУКУРЕШТ (Романија 1)

18:00ч

НОРДЈИЛАНД – ЛЕМВИГ (Данска 1)

БАЛАТОНФУРЕДИ – БУДАКАЛАШ (Унгарија 1)

БАЕР ЛЕВЕРКУЗЕН – ТУРИНГЕР (Германија Бундес лига, жени)

18:30ч

ВАЦИ – ВЕСПРЕМ (Унгарија 1)

19:00ч

ГРАДЕЦ – УР. ЛОКА (Словенија 1)

ТРЕБЊЕ – ДОБОВА (Слоенија 1)

КРЕМС – АОН ФИВЕРС (Австрија 1)

БЈЕРИНГБРО СИЛКЕБОРГ – ФРЕДЕРИЦИЈА  (Данска 1)

КОЛДИНГ – ХОЛСТЕБРО (Данска 1)

ЛИНДЕСБЕРГ – АИК (Шведска 2)

РИМБО – БОДЕНС (Шведска 2)

ХЕЛСИНБОРГ – ЕСЛОВ (Шведска 2, жени)

КРИСТИЈАНШТАД – ЕСКИЛСТУНА (Шведска 2, жени)

19:30ч

АЈАКС КОПЕНХАГЕН – НФХ НИК (Данска 1, жени)

ГУМЕРЗБАХ – ЛИБЕК ШВАРТАУ (Германија Бундес лига 2)

Н-ЛИБЕК – ЕМСДЕТЕН (Германија Бундес лига 2)

20:30ч

ШЕРБУРГ – ИВРИ (Куп на Франција)

КРЕТЕЈ – БИЛЕР (Куп на Франција)

ГФЦА – ПСЖ (Куп на Франција)

ШАМБРИ – БУРГ ДЕ ПАЖ (Франција 1, жени)