ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Манасков и Веспрем на генералка пред гостувањето во Скопје

Екипата на Веспрем в недела гостува во Скопје кај тимот на Вардар, а денеска игра натпревар од домашното првенство каде што за противник ја има екипата на Ференцварош.

Ова е дуел на кој Веспрем ќе има последна проверка пред последниот дуел од Лигата на шампионите за 2019 година.

Вардар го пречекува Веспрем во желба да го поправи впечатокот, но и Веспрем ќе се обиде да дојде до победа, па тоа ќе биде убав дуел.

Какво е нивото на формата после тешките средби ќе се види денеска на новото гостување.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

14:00ч

БГУФК МИНСК – МЕШКОВ БРЕСТ (Белорусија 1)

18:00ч

ФЕРЕНЦВАРОШ – ВЕСПРЕМ (Унгарија 1)

ПИК СЕГЕД – ЕГЕР (Унгарија 1)

ПЈОТРКОВИЈАН ПЈОТРКОВ – КЕЛЦЕ (Полска Супер лига)

КОКС – ПИФ (Финска 1)

19:00ч

САВЕХОФ – АЛИНГСАС (Шведска 1)

АРАНАС – ЕСКИЛСТУНА (Шведска 1, жени)

КРИСТИЈАНШТАД – ХАЛБИ (Шведска 1, жени)

19:30ч

СТ. ГАЛЕН – КАДЕТЕН ШАФХАУЗЕН (Швајцарија 1)

20:00ч

АДЕМАР – БАРСЕЛОНА (Шпанија Асобал)