ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Македонија на нова контрола, Алжир е следниот тест

Репрезентативците на Македонија денеска и утре ќе учествуваат на турнирот „Трофеј Карпати“ на кој ќе ги одмерат силите денеска против Алжир, а во зависност од резултатот утре и против Романија или Холандија.

Денеска се играат полуфиналните средби, а Македонија има противник по мерка со кој може да се надигрува и може да очекува позитивен резултат. Доколку оди сè по план тогаш денеска може да се очекува победа и финале во текот на утрешниот ден.

Ова ќе биде можнот за нова добра контрола за момците и докажување после двата дуели против Кувајт така што ова е само уште една шанса за да се докажат во трката за обезбедување на место за Европското првенство.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

11:00ч

ОЛОМУЦ – ХОДОНИН (Куп на Чешка, жени)

13:30ч

ОДЕНЗЕ – КОПЕНХАГЕН (Сантандер куп, жени)

15:00ч

МАКЕДОНИЈА – АЛЖИР (Пријателска средба)

16:00ч

СЛОВАЧКА – ЧЕШКА (Пријателска средба)

ХЕРНИНГ ИКАСТ – ХОЛСТЕБРО (Сантандер куп, жени)

ЛИНКОПИНГ – ЛИНДЕСБЕРГ (Шведска 2)

17:00ч

КУНГАЛВИС – ТИРЕСО (Шведска 2)

17:15ч

РОМАНИЈА – ХОЛАНДИЈА (Пријателска средба)

17:30ч

БЕЛОРУСИЈА – ШПАНИЈА Б (Пријателска средба)

18:00ч

СРБИЈА – ЕГИПЕТ (Пријателска средба)

19:00ч

ВАЉАДОЛИД – ЕЛЧЕ МУСТАНГ (Шпанија 1, жени)

ГВАРДЕС – ЛА КАЛЗАДА (Шпанија 1, жени)

МАЛАГА – ПОРИЊО (Шпанија 1, жени)

ЗУАЗО – БАРАКАЛДО (Шпанија 1, жени)

19:45ч

ПОЛСКА – ОАЕ (Пријателска средба)

20:00ч

ЛУГИ – САВЕХОФ (Шведска 1)

21:00ч

ТЕНЕРИФЕ – ГРАЊОЛЕРС (Шпанија 1, жени)