Денеска на терените: Македонија и гостува на Србија, ќе има добра контрола

Женската сениорска репрезентација на Македонија денеска гостува во Србија каде што ќе одигра натпревар денеска, а ќе има и уште еден в понеделник. Ова ќе биде можност за добра контрола и проверка на силите така што ќе се види до каде е стигната формата со работа.

Покрај овој дуел денеска на програмата се и нови средби од Супер машката лига каде што ќе има интересни натпревари. Пролет ќе игра против Металург, а Прилеп против Бутел Скопје. Ќе биде интересен и дуелот меѓу Еурофарм Пелистер 2 и Еурофарм Пелистер, како и средбата на Струга против Радовиш.

Ова е најава за уште една интересна и возбудлива сабота.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

ДИНАМО БУКУРЕШТ – СУЧЕАВА (Романија 1)

12:00ч

ПУЕНТЕ ХЕНИЛ – ГРАНОЉЕРС (Шпанија Асобал)

НОРВЕШКА Б – ШВАЈЦАРИЈА (Пријателска средба, жени)

13:00ч

АСТРАИОН – КИЧЕВО (Македонија Прва машка лига)

ГВАРДИЈА ОПОЛЕ – АЗОТИ ПУЛАВИ (Полска Супер машка лига)

14:00ч

СКИВ – ХОЛСТЕБРО (Данска 1)

ВИБЖЕЖЕ ГДАЊСК – СТАЛ МИЛЕЦ (Полска Супер машка лига)

ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ – КАУСТИК (Русија Супер машка лига)

ЧЕШКА – ИСЛАНД (Пријателска средба, жени)

14:30ч

ХОЛАНДИЈА – РУСИЈА (Пријателска средба, жени)

16:00ч

БОРЕЦ – ПАРТИЗАН (Македонија Прва машка лига)

ХОВДЕ – РАМАТ ХАШАРОН (Европски куп)

КЕЛЦЕ – ЗАГЛЕБИЕ ЛУБИН (Полска Супер машка лига)

ВИТОРИЈА – БЕЛЕНЕНСЕС (Португалија 1)

ГЕРМАНИЈА – СЛОВАЧКА (Пријателска средба, жени)

16:10ч

АЛБОРГ – ГОГ (Данска 1)

16:45ч

НОРВЕШКА – ЈУЖНА КОРЕЈА (Пријателска средба, жени)

17:00ч

КУМАНОВО – АЕРОДРОМ (Македонија Прва машка лига)

ДРАМА – СТАВРОПОЛ (Европски куп)

БУДАКАЛАШ – ВЕСПРЕМ (Унгарија 1)

17:30ч

СРБИЈА – МАКЕДОНИЈА (Пријателска средба)

ЈУНИОР КВ – ГОЛДЕН АРТ (Македонија Прва машка лига)

ДИНАМО ПАНЧЕВО – МЕТАЛОПЛАСТИКА (Србија Супер машка лиа)

ЧСМ ФОЧАНИ – ХАУКАР (Европски куп)

18:00ч

СТРУГА – РАДОВИШ (Македонија Супер машка лига)

ПРОЛЕТ – МЕТАЛУРГ (Македонија Супер машка лига)

ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2 – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР (Македонија Супер машка лига)

ЗАМЕТ – ВАРАЖДИН (Хрватска Премиер лига)

РАДНИЧКИ – ВОЈВОДИНА(Србија Супер машка лига)

БАРСЕЛОНА – АНТЕКЕРА (Шпанија Асобал)

ЃЕНЃЕШ – ЕГЕР (Унгарија 1)

ПИК СЕГЕД – БАЛАТОНФУРЕДИ (Унгарија 1)

ВЕСПРЕМ ККФТ – НЕКА (Унгарија 1)

МАДЕИРА – ГАЈА (Португалија 1)

ИТАЛИЈА – ПОЛСКА (Квалификации за СП – до 20, жени)

ШПАНИЈА – ПОЛСКА (Пријателска средба, жени)

18:10ч

АВСТРИЈА – ПОРТУГАЛИЈА (Пријателска средба, жени)

18:30ч

ПРИЛЕП – БУТЕЛ СКОПЈЕ (Македонија Супер машка лига)

19:00ч

МЛАДОСТ – ЈЕХОНА (Македонија Прва машка лига)

МАКЕДОНИЈА ЃП – ТЕКСТИЛЕЦ (Македонија Прва машка лига)

ГОРИЦА – ВИНКОВЦИ (Хрватска Премиер лига)

КАРЛОВАЦ – УМАГ (Хрватска Премиер лига)

НЕКСЕ – ТРОГИР (Хрватска Премиер лига)

СЕСВЕТЕ – МОСЛАВИНА (Хрватска Премиер лига)

ШАМОТ – ПРОЛЕТЕР(Србија Супер машка лига)

АНАИТАСУНА – АДЕМАР (Шпанија Асобал)

КРЕМС – ЛИНЦ (Австрија 1)

АНОРТОЗИС ФАМАГУСТА – КАРВИНА (Европски куп)

КОНВЕРЗАНО – НАРБО (Европски куп)

АКВА САНТАС – БОА ХОРА (Португалија 1)

КСИКО – МАЈА ИСМАИ (Португалија 1)

19:14ч

БЈЕЛОВАР – ДУБРОВНИК (Хрватска Премиер лига)

19:30ч

ХУЕСКА – НАВА (Шпанија Асобал)

ЕШ – БЕКЕЛАГЕТ (Европски куп)

БЕНФИКА – САНЈОАНЕНСЕ (Португалија 1)

20:00ч

МОНПЕЛЈЕ – НИМ (Франција 1)

ПОВОА – АВАНКА (Португалија 1)

20:30ч

ДРАЧЕВО – РАБОТНИЧКИ (Македонија Прва машка лига)

ТОРЕЛАВЕГА – КУЕНКА (Шпанија Асобал)

21:00ч

ПАРТИЗАН – БАЈА МАРЕ (Европски куп)