ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Македонија денеска по втора победа во Анталија

Репрезентативките на Македонија денеска ќе одиграат уште еден натпревар на турнирот во Анталија каде што после три меча имаат победа, реми и пораз. Противник е селекцијата на Косово против која Македонија реално ќе биде голем фаворит и сите очекувања се да биде забележан убедлив триумф.

Средбата почнува од 15 часот, а Симовски има комбиниран состав, но и со такви сили очекувањата се да биде забележана победа.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

ЈУЖНА КОРЕЈА – РУСИЈА (Пријателска средба)

14:30ч

СКА ЛВОВ – МОТОР ЗАПОРОЖЈЕ (Украина Супер лига)

15:00ч

МАКЕДОНИЈА – КОСОВО (Пријателска средба)

17:00ч

ИТАЛИЈА – ТУРЦИЈА (Пријателска средба)

18:00ч

ГРАЧАНИЦА – ВОГОШЧА (БиХ, Премиер лига)

18:30ч

ПАРТИЗАН – ДИНАМО ПАНЧЕВО (Србија Супер лига)

МАКАБИ ЛЕ ЗИОН – МК ХОЛОН (Израел 1)

РЕХОВОТ – ХАПОЕЛ КИРИЈАТ (Израел 1)

19:00ч

МАКАБИ АВИШАИ МОЦКИН – ХАПОЕЛ ЛЕ ЗИОН (Израел 1)

МАКАБИ ДИМОНА – РАМАТ ХАШАРОН (Израел 1)

НЕС ЦИОНА – ХАПОЕЛ АШДОД (Израел 1)

19:30ч

БНЕИ ХЕРЦЛИЈА – МК БЕР ШЕВА (Израел 1)

20:00ч

СКАНДЕРБОРГ – ЕСБЈЕРГ (Данска 1)

20:30ч

ИР РЕЈКЈАВИК – ХАУКАР (Исланд 1)

КОПАВОГУР – АФТУРЕЛДИНГ (Исланд 1)