ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Македонија во втора пресметка против Кувајт

После победата од 27:24 во текот на вчерашниот прв дуел против Кувајт, денеска репрезентативците кои се дел од составот на Македонија ќе имаат можност за уште една контрола.

Ова ќе биде вториот меч после кој ракометарите заминуваат за Романија каде што ќе продолжат со контролните средби бидејќи в сабота и в недела учествуваат на „Трофеј Карпати“.

Воедно денеска се играат средби и од Бундес лигата каед што на терен се сите тимови, а тоа значи и македонските интернационалци кои уште имаат обврски кон своите клубови.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

14:00ч

ФЛЕНЗБУРГ – МИНДЕН (Германија Бундес лига)

ХАНОВЕР – ШТУТГАРТ (Германија Бундес лига)

ЛЕМГО – ЕРЛАНГЕН (Германија Бундес лига)

МЕЛСУНГЕН – БАЛИНГЕН (Германија Бундес лига)

АРАНАС – КАРА (Шведска 2)

15:00ч

РЕДБЕРГСЛИД – АЛИНГСАС (Шведска 1)

Х65 – СКАРА (Шведска 1, жени)

ОНЕРЕД – СОДЕР (Шведска 1, жени)

САВЕХОФ – ЛУГИ (Шведска 1, жени)

16:00ч

БЕРГИШЕР – РАЈН НЕКАР (Германија Бундес лига)

ХЕЛСИНБОРГ – КРИСТИЈАНШТАД (Шведска 1)

17:00ч

ЕМСДЕТЕН – КОБУРГ (Германија Бундес лига 2)

ЕСЕН – ГУМЕРСБАХ (Германија Бундес лига 2)

ХАМБУРГ – ФЕРНДОРФ (Германија Бундес лига 2)

ХАМ – БИТИГХАЈМ (Германија Бундес лига 2)

КОНСТАНЦ – ХУТЕНБЕРГ (Германија Бундес лига 2)

ЛИБЕК ШВАРТАУ – КРЕФЕЛД (Германија Бундес лига 2)

РИМПАР – Н-ЛИБЕК (Германија Бундес лига 2)

18:00ч

ФУКСЕ БЕРЛИН – ЛАЈПЦИГ (Германија Бундес лига)

ГЕПИНГЕН – КИЛ (Германија Бундес лига)

НОРДХОРН – МАГДЕБУРГ (Германија Бундес лига)

ВЕЦЛАР – ЛУДВИГСХАФЕН (Германија Бундес лига)

МАЛМЕ – ХОВДЕ (Шведска 1)

ХАМАРБИ – ТОРСЛАНДА (Шведска 2)

19:00ч

МАКЕДОНИЈА – КУВАЈТ (Пријателска средба)