Денеска на терените: Лазаров, Миркуловски, Манасков, Ристовска… по бодови

Според распоредот на натпреварите предвидени за одигрување денеска неколку ракометари и ракометарки од Македонија ќе имаат натпревари и ќе има интересни пресметки.

Од двобоите кои се предвидени за одигрување на терен ќе бидат Лазаров, Миркуловски, Манасков, Ристовска… Сите се во трка за бодови во првенствата во кои настапуваат така што се очекува да имаат успешни настапи.

Денеска се игра и последниот натпревар од 15. коло од Супер машката лига каде што натерен ќе бидат тимовите на Бутел Скопје и Охрид.

Кои се другите натпревари кои денеска се играат можете да погледнете во продолжение.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

14:00ч

АЛИСА УФА – ИЗЕВСК (Русија 1, жени)

15:00ч

ДИНАМО СИНАРА – ЦСКА МОСКВА (Русија 1, жени)

15:30ч

АСТРАХАНОЧКА – СТАВРОПОЛ (Русија 1, жени)

16:00ч

СПАРТАК МОСКВА – ТАГАНРОГ (Русија Супер лига)

АДЈИФ – КРАСНОДАР (Русија 1, жени)

ТОЉАТИ – ЗВЕЗДА ЗВЕНИГОРОД (Русија 1, жени)

БАЈА МАРЕ – БИСТРИЦА (Романија 1, жени)

РАМНИЦУ ВЛЧЕА – КРАЈОВА (Романија 1, жени)

17:00ч

ПОТАИСА ТУРДА – МИНАУР БАЈА МАРЕ (Романија 1)

17:30ч

СТ. ПЕТЕРСБУРГ – ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ (Русија Супер лига)

18:00ч

ХОЛСТЕБРО – ОДЕНЗЕ (Данска 1, жени)

БАЛАТОНФУРЕДИ – ВЕСПРЕМ (Унгарија 1)

ЃЕР – БЕКЕШЧАБА (Унгарија 1, жени)

ФОЉО – ТЕРТНЕС (Норвешка 1, жени)

ФРЕДРИКСТАД – КИСТИЈАНСАНД (Норвешка 1, жени)

ОПСАЛ – ФАНА (Норвешка 1, жени)

СОЛА – БЈАСЕН (Норвешка 1, жени)

СТОРХАМАР – МОЛДЕ (Норвешка 1, жени)

18:30ч

БЈЕРИНГБРО – КОЛДИНГ (Данска 1)

СКЈЕРН – НОРДЈСИЛАНД (Данска 1)

КОПЕНХАГЕН – ХЕРНИНГ ИКАСТ (Данска 1, жени)

19:00ч

БУТЕЛ СКОПЈЕ – ОХРИД (Македонија, Супер машка лига)

ФЛЕНЗБУЕРГ – МЕЛЗУНГЕН (Германија, Бундес лига)

МИНДЕН – КИЛ (Германија, Бундес лига)

ВЕЦЛАР – ГЕПИНГЕН (Германија, Бундес лига)

АРХУС – СКАНДЕРБОРГ (Данска 1, жени)

19:30ч

НФХ НИК – ХОРСЕНС (Данска 1, жени)

20:00ч

ХОЛСТЕБРО – СОНДЕРЈИСКЕ (Данска 1)

МЕЦ – ШАМБРИ (Франција 1, жени)

ПАРИЗ 92 – МЕРИЊАК (Франција 1, жени)

АКЕР – ГЈЕРПЕН (Норвешка 1, жени)

20:30ч

ШАМБЕРИ – ЕКС АН ПРОВАНС (Франција 1)

ШАРТР – КРЕТЕЈ (Франција 1)

ДАНКЕРК – ИСТР (Франција 1)

ИВРИ – ТУЛУЗ (Франција 1)

МОНПЕЛЈЕ – ТРЕМБЛЕ (Франција 1)

ЕСБЈЕРГ – АЛБОРГ (Данска 1)

ФЛЕРИ – БЕЗАНСОН (Франција 1, жени)

20:45ч

СТ. РАФАЕЛ – НАНТ (Франција 1)