ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Кадетите на силен двобој против Србија, се одлучува за првото место

После вчерашните победи репрезентациите на Македонија А и Србија вечерва ќе ги одмерат силите во 3. коло на турнирот за кадети кој се одржува во Скопје.

Првиот состав на Македонија вчера дојде до победа против Бугарија, додека Србија славеше против вториот тим на Македонија. Денеска Србите прво ќе е соочат со БиХ и тоа во 10 часот, а потоа вечерва ги очекува нов дуел така што ќе имаат напорен ден.

Има средби и на Светското првенство каде што ќе бидат формирани двојките за полуфиналето со оглед на тоа што останаа слободни уште три места.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

РОМАНИЈА – ЈАПОНИЈА (Светско првенство за жени)

СРБИЈА – ДАНСКА (Светско првенство за жени)

БИХ – СРБИЈА (Турнир за кадети во Скопје)

12:00ч

МАКЕДОНИЈА Б – БУГАРИЈА (Турнир за кадети во Скопје)

12:30ч

ЦРНА ГОРА – ШВЕДСКА (Светско првенство за жени)

НОРВЕШКА – ГЕРМАНИЈА (Светско првенство за жени)

17:00ч

ВЕСПРЕМ – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР (СЕХА лига)

18:00ч

ЃИНЃИШ – МЕЗОКОВЕСДИ (Куп на Унгарија)

КОМЛО – БУДАКАЛАШ (Куп на Унгарија)

ПЛЕР – ЧУРГО (Куп на Унгарија)

БИХ – БУГАРИЈА (Турнир за кадети во Скопје)

18:45ч

ПЕКИНГ УНИВЕРЗИТЕТ – НЕКСЕ (СЕХА лига)

19:30ч

ПУЕНТЕ ХЕНИЛ – БАРСЕЛОНА (Шпанија Асобал)

20:00ч

МАРИБОР – УР. ЛОКА (Словенија 1)

ФАРКАСОК – ФЕРЕНЦВАРОШ (Куп на Унгарија)

МАЈА ИСМАИ – МАДЕИРА (Португалија 1)

МАКЕДОНИЈА А – СРБИЈА (Турнир за кадети во Скопје)

20:15ч

БИДАСОА ИРУН – СИНФИН (Шпанија Асобал)

20:30ч

ДАНКЕРК – ШАМБЕРИ (Франција 1)

ИВРИ – ШАРТР (Франција 1)

НИМ – ИСТР (Франција 1)

СТ. РАФАЕЛ – КРЕТЕЈ (Франција 1)

ТРЕМБЛЕ – ПСЖ (Франција 1)

ВАЉАДОЛИД – МОРАЦО КАЊАС (Шпанија Асобал)

ГВАДАЛАХАРА – ПУЕРТО САГУНТО (Шпанија Асобал)

ХУЕСКА – НАВА (Шпанија Асобал)

БЕНФИКА – АВАНКА (Португалија 1)

20:45ч

ТУЛУЗ – МОНПЕЛЈЕ (Франција 1)

БЕНИДОРМ – КУЕНКА (Шпанија Асобал)

20:55ч

ППД ЗАГРЕБ – СПАРТАК МОСКВА (СЕХА лига)

21:00ч

АНАИТАСУНА – АДЕМАР (Шпанија Асобал)

БОА ХОРА – АКВА САНТАС (Португалија 1)

БОАВИСТА – ВИТОРИЈА (Португалија 1)

21:30ч

ПОРТО – БЕЛЕНЕНСЕС (Португалија 1)

22:00ч

БРАГА – СПОРТИНГ (Португалија 1)

23:00ч

ХОРТА – ГАЈА (Португалија 1)