Денеска на терените: И Азија ќе добие шампион

Откако вчера беше одиграно финалето на Европското првенство, денеска во центарот на вниманието ќе биде насочено кон завршницата на шампионатот на Азија каде што ќе бидат одиграни двете средби за медалите.

Во финалето се среќаваат Катар и Бахреин и ова е најава за возбудувања на теренот бидејќи станува збор за две квалитетни селекции.

Претходно Саудиска Арабија во која тренер на голманите е Александа Царчев ќе игра против Иран во битката за бронзениот медал.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

АЛЕКСАНДРИЈА – БАЈА МАРЕ (Романија 1)

14:00ч

ИРАН – САУДИСКА АРАБИЈА (Азиски шампионат, 3. место)

15:00ч

ДОБРОГЕА СУД – ПОТАИСА ТУРДА (Романија 1)

16:00ч

КАТАР – БАХРЕИН (Азиски шампионат, финале)

18:00ч

ХАПОЕЛ АШДОД – МК ХОЛОН (Израел 1)

БАЛАТОНФУРЕДИ – ЃЕНЃЕШ (Куп на Унгарија)

18:30ч

ЕСБЈЕРГ – АЈАКС КОПЕНХАГЕН (Данска 1, жени)

19:00ч

СТОРХАМАР – ХЕРНИНГ ИКАСТ (Лига на Европа, жени)

РЕДБЕРГСЛИД – САВЕХОФ (Шведска 1)

КРИСТИЈАНШТАД – СКУРУ (Шведска 1, жени)

20:15ч

ОДЕНЗЕ – ОТЕРУП (Данска 2)

20:30ч

ГРОТА – КОПАВОГУР (Исланд 1)