ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Еурофарм Работник ќе нападне за бодови во Прешов

Ракометарите на Еурофарм Работник денеска ќе ги одмерат силите со тимот на Татран Прешов во 6. коло од Лигата на шампионите, а ќе се обидат да се вратат со бодови од ова тешко гостување.

Составот од Словачка, кој успеа да дојде до бодови во Битола победувајќи со 24:23 сега ќе се обиде да го направи истото и на домашен терен.

Затоа на Еурофарм Работник е да се обиде да се избори за добар резултат, но ќе мора да нападне од почеток и да стави до знаење дека може многу подобро. Паузата сигурно ќе даде резултат, а ова ќе биде показател во кој правец ќе се движи вториот дел од сезоната во Лигата на шампионите.

Денеска има и други средби, а кои се тие можете да ги видите во продолжение.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

09:00ч

ДИНАМО СИНАРА – КРАСНОДАР (Русија, Супер лига, жени)

10:00ч

БАЈА МАРЕ – БРАШОВ (Романија 1, жени)

ЧСМ СЛАТИНА – РАПИД БУКУРЕШТ (Романија 1, жени)

13:00ч

ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ – КРИСТИЈАНШТАД (Лига на шампиони)

ГЕВГЕЛИЈА – КУМАНОВО (Македонија, Женска лига)

13:30ч

САВЕХОФ – БАНИК МОСТ (Лига на шампиони, жени)

14:00ч

РАНДЕРС – ХОРСЕНС (Данска 1, жени)

РОСТОВ – ЕСБЈЕРГ (Лига на шампиони, жени)

14:30ч

МАГУРА ЦИСНАДЕИ – КРАЈОВА (Романија 1, жени)

15:00ч

КЕЛЦЕ – ВЕСПРЕМ (Лига на шампиони)

АЛБОРГ – СКАНДЕРБОРГ (Данска 1, жени)

БРЕСТ – БИТИГХАЈМ (Лига на шампиони, жени)

МЕТАЛУРГ 2 – СТРУГА (Македонија, Супер машка лига)

РАБОТНИЧКИ – ВАРДАР ЈУНИОР (Македонија, Супер машка лига)

16:00ч

САВЕХОФ – БИДАСОА ИРУН (Лига на шампиони)

КРЕТЕЈ – ИСТР (Франција, Лига куп)

МАСИ ЕСОН – ТУЛУЗ (Франција, Лига куп)

ИФК ИШТАД – РЕДБЕРГСЛИД (Шведска 1)

16:10ч

СКЈЕРН – КОЛДИНГ (Данска 1)

БЈАСЕН – МОЛДЕ (Норвешка 1, жени)

16:30ч

БЕЛЕНЕНСЕС – АВАНКА (Португалија 1)

17:00ч

ЃЕР – КРИМ (Лига на шампиони, жени)

АУЕ – АЈЗЕНАХ (Германија, Бундес лига 2)

ДУНАРЕА БРАИЛА – БИСТРИЦА (Романија 1, жени)

ОВЧЕ ПОЛЕ СУ – ЧАИР (Македонија, Женска лига)

ТУН – ЦИРИХ (Швајцарија 1)

17:15ч

ПСЖ – АЛБОРГ (Лига на шампиони)

17:30ч

СПОРТИНГ – КОКС (Лига на шампиони)

ОБИЛИЌ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (Србија, Супер лига)

СПАРТАК – КУЗМАН ВАРДАР ИЛИНДЕН (Македонија, Женска лига)

ПФАДИ ВИНТЕРТУР – ЕНДИНГЕН (Швајцарија 1)

18:00ч

ТАТРАН ПРЕШОВ – ЕУРОФАРМ РАБОТНИК (Лига на шампиони)

ДУБРОВНИК – ГОРИЦА (Хрватска, Премиер лига)

ПУЕРТО САГУНТО – БЕНИДОРМ (Шпанија, Асобал)

БАЛАТОНФУРЕДИ – КОМЛО (Унгарија 1)

ЕГЕР – ЧУРГО (Унгарија 1)

ЃИНЃИШ – ФЕРЕНЦВАРОШ (Унгарија 1)

МЕЗОКОВЕСДИ – ТАТАБАЊА (Унгарија 1)

ОРОШАЗИ – ВАЦИ (Унгарија 1)

ШОМБАТЕЛИ – ДУНАЈВАРОШ (Унгарија 1, жени)

СТ. ХАЛВАРД – ФОЉО (Норвешка 1)

МЕТАЛУРГ – ОХРИД (Македонија, Супер машка лига)

18:15ч

ПОДРАВКА – ФЕРЕНЦВАРОШ (Лига на шампиони, жени)

КОЛСТАД – ДРАМЕН (Норвешка 1)

18:30ч

НАВА – СИНФИН (Шпанија, Асобал)

ПЕЛИСТЕР – РАДОВИШ (Македонија, Супер машка лига)

19:00ч

ВИНКОВЦИ – СЕСВЕТЕ (Хрватска, Премиер лига)

ЗАМЕТ – УМАГ (Хрватска, Премиер лига)

ДОБОВА – У. ЛОКА (Словенија 1)

Ј. ОРМОЖ – КОПЕР (Словенија 1)

ИЗОЛА – КРКА (Словенија 1)

РУДАР КОСТОЛАЦ – ЖЕЛЕЗНИЧАР (Србија, Супер лига)

СПАРТАК ВОЈПУТ – ПАРТИЗАН (Србија, Супер лига)

ДЕБРЕЦЕН – МОСОНМАЃАРОВАР (Унгарија 1, жени)

ЕМСДЕТЕН – БИТИГХАЈМ (Германија, Бундес лига 2)

Н-ЛИБЕК – КОНСТАНЦ (Германија, Бундес лига 2)

АКВА САНТАС – БРАГА (Португалија 1)

БОАВИСТА – БОА ХОРА (Португалија 1)

ВИТОРИЈА – МАДЕИРА (Португалија 1)

ПРОЛЕТ – БУТЕЛ СКОПЈЕ (Македонија, Супер машка лига)

ГУИФ – МАЛМЕ (Шведска 1)

19:30ч

ПОРТО – МОНПЕЛЈЕ (Лига на шампиони)

МОРАЦО КАЊАС – АДЕМАР (Шпанија, Асобал)

КОБУРГ 2000 – ХАМ ВЕСТФАЛЕН (Германија, Бундес лига 2)

АЛУШОВСКИ – ПЕЛИСТЕР (Македонија, Женска лига)

20:00ч

ШАРТР – НИМ (Франција, Лига куп)

БЕЗАНСОН – МЕРИЊАК (Франција 1, жени)

БУРГ ДЕ ПАЖ – ДИЖОН (Франција 1, жени)

20:30ч

ШТУТГАРТ – ФЛЕНЗБУРГ (Германија, Бундес лига)

ГРАДЕЦ – ГОРЕЊЕ (Словенија 1)

НАНТ – ТУЛОН (Франција 1, жени)

НИЦА – ФЛЕРИ (Франција 1, жени)