ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Еурофарм Работник сака два бода и во Финска

Ракометарите на Еурофарм Работник само три дена после победата над тимот на Савехоф од Шведска денеска ќе се обидат да се изборат за победа и против составот на Кокс од Финска. Екипата од Битола во рамки на 9. коло го има последното гостување за оваа сезона во Лигата на шампионите и ќе се обиде да се покаже во добро издание.

За денеска се предвидени уште два дуели. Од Групата Б тоа е мечот меѓу Кил и Мотор и ова е секако важен дуел и за вардарци иако е јасно дека Кил е фаворит на овој натпревар. Покрај тоа следува и двобој меѓу Динамо Букурешт и Чеховски медведи, а тоа е средба од групата Д.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

17:00ч

ВАРДАР ЈУНИОР – МЕТАЛУРГ (Супер машка лига)

КРАСНОДАР – САРАТОВ (Русија Супер лига)

СТАВРОПОЛ – КАУСТИК (Русија Супер лига)

17:25ч

ТЕМИШВАР – КАЛАРАШ (Романија 1)

17:30ч

СПАРТАК МОСКВА – АКБУЗАТ (Русија Супер лига)

СТ. ПЕТЕРСБУРГ – ЧЕЛЈАБИНСК (Русија Супер лига)

18:00ч

КОКС – ЕУРОФАРМ РАБОТНИК (Лига на шампиони)

ДИНАМО БУКУРЕШТ – ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ (Лига на шампиони)

ЦЕЛЈЕ – ТРЕБЊЕ (Словенија 1)

ДРАМЕН – БЕКЕЛАГЕТ (Норвешка 1)

КОЛСТАД – ХАСЛУМ (Норвешка 1)

КЕЛЦЕ – АЗОТИ ПУЛАВИ (Полска 1)

ЗАБЖЕ – СТАЛ МИЛЕЦ (Полска 1)

ТАТРАН ПРЕШОВ – ТОПОЛЧАНИ (СЛовечка 1)

18:30ч

АЛБОРГ – БЈЕРИНГБРО (Данска 1)

ЕЛВЕРУМ – ФОЉО (Норвешка 1)

19:00ч

КИЛ – МОТОР (Лига на шампиони)

ГОРЕЊЕ – ДОБОВА (Словенија 1)

РАЈН НЕКАР – СКА МИНСК (Куп на ЕХФ)

ХАЛБИ – САВЕХОФ (Шведска 1)

КРИСТИЈАНШТАД – ВАРБЕРГ (Шведска 1)

МАЛМЕ – ИФК ИШТАД (Шведска 1)

19:30ч

КУЕНКА – АДЕМАР (Шпанија, Асобал)

20:00ч

ГВАРДИЈА ОПОЛЕ – ПЈОТРКОВИЈАН ПЈОТРКОВ (Полска 1)

20:15ч

БРЕГЕНЦ – АЛПЛА ХАРД (Австрија 1)

20:30ч

КРЕТЕЈ – ПСЖ (Франција 1)

ДАНКЕРК – ТРЕМБЛЕ (Франција 1)

НАНТ – ИСТР (Франција 1)

НИМ – ШАРТР (Франција 1)

ТУЛУЗ – ИВРИ (Франција 1)

ХОЛСТЕБРО – ГОГ (Данска 1)

20:45ч

МОНПЕЛЈЕ – ЕКС (Франција 1)

21:00ч

БИДАСОА ИРУН – ПУЕРТО САГУНТО (Шпанија Асобал)

22:00ч

АВАНКА – ПОРТО (Португалија 1)