ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Еурофарм Пелистер стартува во Нашице, се бара првата победа

Ракометарите на Еурофарм Пелистер под водство на новиот тренер Жељко Бабиќ денеска ќе ја имаат првата средба во СЕХА лигата против тимот на Нексе. Тоа е дуел на кој ќе се бара победа за мирен реванш на 12 февруари во Битола и пласман во четврт-финалето каде што ќе следува дуел против Вардар.

Битолчани имаа неколку успешни контролни средби, па оттаму денеска ќе треба само да се претстават во добро издание и да се обидат да дојдат до позитивен резултат во Хрватска.

Нексе е незгоден ривал, но Еурофарм Пелистер има добар ритам и ова може да биде интересна средба.

За очекуање е тимот од Битола денеска да дојде до добар резултат за уште поубав натпревар на реваншот.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

12:00ч

СТАВРОПОЛ – АДЈИФ (Русија Супер лига, жени)

13:00ч

КРАСНОДАР – СТ. ПЕТЕРСБУРГ (Русија Супер лига)

14:00ч

ВИБОРГ – АРХУС (Данска 1, жени)

РОСТОВ ДОН – КРИСТИЈАНСАНД (Лига на шампиони, жени)

ЛАДА ТОЉАТИ – БИТИГХАЈМ (Куп на ЕХФ, жени)

САРАТОВ – АКБУЗАТ (Русија Супер лига)

СКУРУ – КУНГАЛВС (Шведска 1, жени)

ВАСТЕРАС – СКАРА (Шведска 1, жени)

15:00ч

НЕКСЕ – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР (СЕХА лига)

ДЕБРЕЦЕН – КАСТАМОНУ (Куп на ЕХФ, жени)

ОДЕНЗЕ – ЕРДИ (Куп на ЕХФ, жени)

ЕЛВЕРУМ – НАРБО (Норвешка 1)

ФИЛИНГЕН – ФОЛО (Норвешка 1)

СТАВРОПОЛ – ТАГАНРОГ (Русија Супер лига)

ХАЈД – Х65 ХОР (Шведска 1, жени)

16:00ч

МАКАБИ РИШОН – БЈЕЛОВАР (Челенџ куп, жени)

БЕНФИКА – БЕЛЕНЕНСЕС (Португалија 1)

ИФК ИШТАД – КРИСТИЈАНШТАД (Шведска 1)

ХОВДЕ – ОНЕРЕД (Шведска 1, жени)

16:10ч

ГОГ – ЕСБЈЕРГ (Данска 1)

17:00ч

ЃЕР – БУДУЌНОСТ (Лига на шампиони, жени)

БОА ХОРА – ХОРТА (Португалија 1)

18:00ч

ЦЕЛЈЕ – МАРИБОР (Словенија 1)

КИКИНДА – ДИНАМО ПАНЧЕВО (Србија Супер лига)

НОВИ ПАЗАР – РУДАР КОСТОЛАЦ (Србија Супер лига)

ШВАЦ – ФЕРЛАХ (Австрија 1, плеј-оф)

БАРОШ – ЛОКОМОТИВА (Челенџ куп, жени)

МАДЕИРА – ЗАЈЕЧАР (Челенџ куп, жени)

ПОРУБА – ГРАНОЉЕРС (Челенџ куп, жени)

КОМЛО – ФЕРЕНЦВАРОШ (Унгарија 1)

МЕЗОКОВЕСДИ – ДАБАС (Унгарија 1)

СТ. ХАЛВАРД – ДРАМЕН (Норвешка 1)

БАЗЕЛ – СТ. ГАЛЕН (Швајцарија 1)

КАДЕТЕН ШАФХАУЗЕН – ТУН (Швајцарија 1)

ТВ ЕНДИНГЕН – КРИЕН (Швајцарија 1)

ЦИРИХ – СУР (Швајцарија 1)

18:30ч

ДУБРОВНИК – ВАРАЖДИН (Хрватска Премиер лига)

ВЕЦЛАР – БЕРГИШЕР (Германија, Бундес лига)

ГРАЦ – НАИСА (Челенџ куп, жени)

ЕКС – НИМ (Куп на Франција)

БРАГА – МАДЕИРА (Португалија 1)

19:00ч

ПОРЕЧ – ЗАМЕТ (Хрватска Премиер лига)

СЕСВЕТЕ – УМАГ (Хрватска Премиер лига)

Ј. ОРМОЖ – КРКА (Словенија 1)

РИБНИЦА – ИЗОЛА (Словенија 1)

ДУБОЧИЦА – ПАРТИЗАН (Србија Супер лига)

ЛИНЦ – ГРАЦ (Австрија 1, плеј-аут)

ГУАРДЕС – ЖАЛГИРИС (Челенџ куп, жени)

МОНПЕЛЈЕ – СЕЛЕСТАТ (Куп на Франција)

ТРЕМБЛЕ – ШАРТР (Куп на Франција)

АВАНКА – АКВА САНТАС (Португалија 1)

20:00ч

ШАМОТ – ЖЕЛЕЗНИЧАР (Србија Супер лига)

УНИРЕК – БРИКСЕН (Челенџ куп, жени)

СТ. РАФАЕЛ – ДАНКЕРК (Куп на Франција)

БЕЗАНСОН – НАНТ (Франција 1, жени)

МАЈА ИСМАИ – ГАЈА (Португалија 1)

20:20ч

БАРНБАХ – БРЕГЕНЦ (Австрија 1, плеј-аут)

20:30ч

НОРДХОРН – ЛУДВИГСХАФЕН (Германија, Бундес лига)

МЕРИЊАК – ДИЖОН (Франција 1, жени)

СПОРТИНГ – ВИТОРИЈА (Португалија 1)

20:45ч

ХАНОВЕР – КИЛ (Германија, Бундес лига)