Денеска на терените: Еурофарм Пелистер во Унгарија по бодови за одлична позиција

Ракометарите на Еурофарм Пелистер денеска ќе се најдат во трка за нови бодови во Лигата на Европа, а на гостувањето во Унгарија кај Татабања ќе имаат обид да се изборат за победа со која ќе го заверат второто место, но ќе се обидат и за првата позиција доколку се отвори шанса.

Татабања е незгоден тим, но Еурофарм Пелистер би можел до триумф со оглед на добрата форма во која се наоѓа. Формата оди во нагорна линија така што денеска претстои интересен дуел.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

18:00ч

МАКАБИ ДИМОНА – ХАПОЕЛ ХЕ (Израел 1, плеј-аут)

18:30ч

МОРС – КОЛДИНГ (Данска 1)

ЕСБЈЕРГ – БЈЕРИНГБРО СИЛКЕБОРГ (Данска 1)

РАМАТ ХАШАРОН – ХАПОЕЛ ЛЕ ЗИОН (Израел 1, плеј-оф)

18:45ч

ТАТАБАЊА – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР (Лига на Европа)

АЕК – СПОРТИНГ (Лига на Европа)

ГОГ – БЕНФИКА (Лига на Европа)

ГОРЕЊЕ – ЕКС АН ПРОВАНС (Лига на Европа)

МАГДЕБУРГ – САВЕХОФ (Лига на Европа)

РИХИМАЕН КОКС – ЛЕМГО (Лига на Европа)

ТУЛУЗ – ФАДИ ВИНТЕРТУР (Лига на Европа)

БНЕИ ХЕРЦЛИЈА – ХАПОЕЛ КИРИЈАТ (Израел 1, плеј-аут)

19:30ч

ДОРМАГЕН – АЈЗЕНАХ (Германија, Бундес лига 2)

20:45ч

БИДАСОА ИРУН – ФУКСЕ БЕРЛИН (Лига на Европа)

ЛА РИОХА – НЕКСЕ (Лига на Европа)

НИМ – КАДЕТЕН (Лига на Европа)

ВИСЛА ПЛОЦК – ТАТРАН ПРЕШОВ (Лига на Европа)