Денеска на терените: Еурофарм Пелистер пред нов предизвик против Лисабон

Ракометарите на Еурофарм Пелистер денеска гостуваат во Португалија каде што вечерва ќе се обидат да дојдат до нови бодови. Спортинг е тежок ривал и нема да биде едноставно, но ќе мора да се одигра најдобро што може.

На оваа средба ќе треба нивото на играта да биде кренато на највисоко и да се повтори формата од дуелите против Аек и Татабања.

Секако денеска од 20:45 часот ќе се следи интересен и допадлив ракомет и ќе биде максимално интересно.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

16:00ч

ЃЕНЃЕШ – ДАБАС (Куп на Унгарија)

АДЈИФ – СТАВРОПОЛ (Русија Супер женска лига)

17:00ч

КРАСНОДАР – ДИНАМО СУНГУЛ (Русија Супер машка лига)

18:45ч

ГОГ – НАНТ (Лига на Европа)

КАДЕТЕН – АЕК (Лига на Европа)

ЛЕМГО – ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ (Лига на Европа)

НИМ – ТАТАБАЊА (Лига на Европа)

САВЕХОФ – ЕКС АН ПРОВАНС (Лига на Европа)

20:30ч

БАРСЕЛОНА – ТОРЕЛАВЕГА (Шпанија Асобал0

20:45ч

БЕНФИКА – РИХИМАЕН КОКС (Лига на Европа)

ФУКСЕ БЕРЛИН – ВИНТЕРТУР (Лига на Европа)

МАГДЕБУРГ – ЛА РИОХА (Лига на Европа)

НЕКСЕ – ГОРЕЊЕ (Лига на Европа)

СПОРТИНГ – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР (Лига на Европа)

ТУЛУЗ – ТАТРАН ПРЕШОВ (Лига на Европа)

23:00ч

ХОРТА – АКВА САНТАС (Португалија 1)