Денеска на терените: Еурофарм Пелистер на тест во Охрид

Екипата на Охрид денеска ќебиде на нов предизвик, а воедно ќе биде и тест за составот на Еурофарм Пелистер во рамки на 7. коло од плеј-офот во Супер машката лига.

Ова треба да биде доста интересен дуел во кој сигурно ќе има што да се види на теренот бидејќи охриѓани неколкупати покажаа дека можат да се борат против секого и против секого да одиграат добар натпревар.

Средбата денеска се очекува да донесе доста интересен ракомет, а доколку домашните бидат на ниво тогаш ова може да биде и возбудлив дуел.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

ТЕМИШВАР – БАЈА МАРЕ (Романија 1)

10:15ч

КАРВИНА – ЛОВОСИЦЕ (Чешка Екстра лига, плеј-оф)

12:00ч

БИДАСОА ИРУН – СИНФИН (Шпанија Асобал)

ПОТАИСА ТУРДА – БОТОШАНИ (Романија 1)

МРК КУМАНОВО – ДРАЧЕВО (Македонија, Прва машка лига, плеј-оф)

ВАРДАР НЕГОТИНО – ЈЕХОНА (Македонија, Прва машка лига, плеј-оф)

13:00ч

ИТАЛИЈА – УНГАРИЈА (Бараж за СП 2021)

ТЕКСТИЛЕЦ – ДЕЛЧЕВО ВАРДАР (Македонија, Прва машка лига, плеј-аут)

13:30ч

МАГДЕБУРГ – МЕЛЗУНГЕН (Германија, Бундес лига)

ДИНАМО БУКУРЕШТ – ЧСМ БУКУРЕШТ (Романија 1)

14:00ч

ВИБЖЕЖЕ ГДАЊСК – ТАРНОВ (Полска Супер лига)

ОХРИД – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР (Македонија Супер машка лига, плеј-оф)

АСТРАИОН – РАДОВИШ (Македонија Супер машка лига, плеј-аут)

14:30ч

ПРОЛЕТ – СТРУГА (Македонија Супер машка лига, плеј-оф)

14:45ч

СУЧЕАВА – РЕШИЦА (Романија 1)

15:00ч

ЛУГИ – САВЕХОФ (Шведска 1, плеј-оф)

МЛАДОСТ – ЈУНИОР КВ (Македонија Супер машка лига, плеј-аут)

16:00ч

ШАРТР – ШАМБЕРИ (Франција 1)

БАЛИНГЕН – КИЛ (Германија, Бундес лига)

ФЛЕНЗБУРГ – БЕРГИШЕР (Германија, Бундес лига)

ГЕПИНГЕН – НОРДХОРН (Германија, Бундес лига)

ЗАБЖЕ – ММТС КВИЖИН (Полска Супер лига)

БЕЛЕНЕНСЕС – БРАГА (Португалија 1)

ГРК ТИКВЕШ – ПРИЛЕП (Македонија Супер машка лига, плеј-аут)

ПАРТИЗАН – ГРК БОРЕЦ (Македонија, Прва машка лига, плеј-аут)

16:10ч

ВАСЛУИ – БАКАУ (Романија 1)

17:00ч

ЕКС АН ПРОВАНС – КРЕТЕЈ (Франција1)

ИСТР – ИВРИ (Франција 1)

НАНТ – ДАНКЕРК (Франција 1)

ЕЛБФЛОРЕНЦ – ХАМ ВЕСТФАЛЕН (Германија Бундес лига 2)

СТ. ГАЛЕН – БАЗЕЛ (Швајцарија 1)

17:30ч

КОПЕР – ЦЕЛЈЕ (Словенија 1)

ЧСМ ФАГАРАШ – ДОБРОГЕА СУД (Романија 1)

18:00ч

ХОЛСТЕБРО – СКАНДЕРБОРГ (Данска 1, плеј-оф)

18:25ч

БУЗАУ – ЧСМ ФОЧАНИ (Романија 1)

18:30ч

АЛТО – БЕНФИКА (Куп на Португалија)

19:30ч

СПОРТИНГ – САО ПАЈО (Куп на Португалија)

20:00ч

АЛБОРГ – СКЈЕРН (Данска 1, плеј-оф)