ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Езерско дерби во Охрид, битолчани на гости во Радовиш

Денеска во центарот на вниманието на македонската јавност ќе биде езерското дерби, односно натпреварот меѓу Охрид и Струга што се игра во СРЦ „Билјанини Извори“ од 18:30 часот

Со победа на овој меч Охрид ќе го потврди местото во плеј-офот, но доколку Струга освои бодови, последниот патник во разигрувањето за титулата ќе се решава во последното коло.

Во Суперлигата се играат уште два меча. Алкалоид го пречекува Вардар Неготино на пладне, додека во Радовиш, домашниот тим ќе игра со Еурофарм Пелистер 2.

Во Женската лига на програмата се две средби. Од 13:00 часот во Гевгелија гостува Куманово, додека во Битола кај Пелистер ќе гостува тимот на Шампион.

Во Првата лига, исто така ќе бидат одиграни две средби. Од 14:30 во Автокоманда, Металург РА ќе се соочи со Астраион, додека од 16:00 часот, Голден Арт 2 ќе игра против Аеродром.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

14:30 МЕТАЛУРГ РА – АСТРАИОН (МАКЕДОНИЈА)

16:00 ГОЛДЕН АРТ 2 – АЕРОДРОМ (МАКЕДОНИЈА)

18:30 БИДАСОА ИРУН – УЕСКА (ШПАНИЈА)

20:00 КАЊАС – КУЕНКА (ШПАНИЈА)

21:30 БЕНИДОРМ – ПУЕНТЕ ХЕНИЛ (ШПАНИЈА)

15:00 МОРС – КОЛДИНГ (ДАНСКА)

16:00 ГОГ ГУДМЕ – МИТЈИЛАНД (ДАНСКА)

18:30 АРХУС – ХОЛСТЕБРО (ДАНСКА)

16:00 ЛОКОМОТИВА ЗАГРЕБ – ЕСБЈЕРГ (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

16:00 МОСТ – КРИСТИЈАНСАНД (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

18:00 БУДУЌНОСТ – СТОРХАМАР (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

18:00 ЃЕР – РАПИД БУКУРЕШТ (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

18:00 МЕЦ – КАСТАМОНУ (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

17:00 ИВРИ – ПСЖ (ФРАНЦИЈА)

20:00 СЕСОН РЕН – ЕКС (ФРАНЦИЈА)

20:30 ЕРЛАНГЕН – ФУКСЕ БЕРЛИН (ГЕРМАНИЈА)

16:15 БУДАИ – ПИК СЕГЕД (УНГАРИЈА)

17:00 БУДАКАЛАС – ФЕРЕНЦВАРОШ (УНГАРИЈА)

18:00 ЧУРГО – ЃЕНЃЕШ (УНГАРИЈА)

18:00 КОМЛО – ВЕСПРЕМ (УНГАРИЈА)

19:00 НЕКА – ВЕСПРЕМ КФТ (УНГАРИЈА)

12:00 АЛКАЛОИД – ВАРДАР НЕГОТИНО (МАКЕДОНИЈА)

18:00 РАДОВИШ – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2 (МАКЕДОНИЈА)

18:30 ОХРИД – СТРУГА (МАКЕДОНИЈА)

13:00 ГЕВГЕЛИЈА – КУМАНОВО (МАКЕДОНИЈА)

17:00 ПЕЛИСТЕР – ШАМПИОН (МАКЕДОНИЈА)

16:00 ТЕМИШВАР – ТУРДА (РОМАНИЈА)

17:00 ОДОРХЕИ – БАКАУ (РОМАНИЈА)

18:15 СУЧЕАВА – БАЈА МАРЕ (РОМАНИЈА)

16:00 ГУИФ – САВЕХОФ (ШВЕДСКА)

16:00 СКОВДЕ – ХЕЛСИНГБОРГ (ШВЕДСКА)

18:00 КРИСТИЈАНШТАД – ЛУГИ (ШВЕДСКА)

18:30 БАЗЕЛ – КРИЕНС (ШВАЈЦАРИЈА)

18:45 КАДЕТЕН ШАФХАУЗЕН – СУР АРАУ (ШВАЈЦАРИЈА)

19:00 БЕРН – СЕНТ ГАЛЕН (ШВАЈЦАРИЈА)