Денеска на терените: Европа го добива новиот господар на клупскиот трон

Со натпреварот меѓу екипите на Барселона и Алборг кој треба да се одигра денеска во Келн од 18 часот завршува сезоната на клупски план на меѓународно ниво. Финишира сезоната во Лигата на шампионите, а треба да се добие уште финалниот распоред на првите четири екипи.

Први на терен ќе влезат двете француски екипи во битката за 3. место и тука Кирил Лазаров со Нант ќе игра против ПСЖ.

Потоа во финалето Барса и Алборг ќе имаат интересна пресметка во која сигурно ќе имаат што да покажат и едните и другите.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

13:30ч

ГЕПИНГЕН – МАГДЕБУРГ (Германија, Бундес лига)

15:00ч

ГВИНЕЈА – МАДАГАСКАР (Шампионат на Африка, жени)

15:15ч

НАНТ – ПСЖ (Лига на шампиони)

16:00ч

КОБУРГ – ЛЕМГО (Германија, Бундес лига)

ФУКСЕ БЕРЛИН – НОРДХОРН (Германија, Бундес лига)

ХАНОВЕР – ЕРЛАНГЕН (Германија, Бундес лига)

РАЈН НЕКАР – МЕЛЗУНГЕН (Германија, Бундес лига)

17:00ч

СЕНЕГАЛ – ТУНИС (Шампионат на Африка, жени)

ЕЛБФЛОРЕНЦ – ХАМБУРГ (Германија, Бундес лига 2)

ГРОСВАЛШТАТ – ХАМ (Германија, Бундес лига 2)

ХУТЕНБЕРГ – ЕМСДЕТЕН (Германија, Бундес лига 2)

18:00ч

БАРСЕЛОНА – АЛБОРГ (Лига на шампиони)

18:30ч

ДУБРАВА – ПОРЕЧ (Хрватска, Премиер лига, плеј-оф)

19:00ч

АНГОЛА – КОНГО (Шампионат на Африка, жени)