ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Ден за македонските интернационалци во Германија и Франција

На програмата во најсилните лиги на Германија и на Франција се нови првенствени средби, а ова е најава за нови возбудувања. Освен Жарко Пешевски сите други интернационалци од Македонија ќе се најдат на терен.

Денеска Мартин Томовски ќе го пречека Филип Кузмановски во интересен натпревар. Ова е дуел каде гостите се фаворити, но не мора ништо да значи предвреме.

Филип Миркуловски со Вецлар ќе гостува кај Гепинген, додека Филип Талески ќе игра против Лемго исто така на гости.

Гостува и Кирил Лазаров со Нант, кај составот на Шамбери и ова треба да биде исто така интересна и неизвесна средба.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

17:00ч

БАКАУ – ДОБРОГЕА СУД  (Романија 1)

БУЗАУ – КАЛАРАШ (Романија 1)

ДИНАМО БУКУРЕШТ – ЧСМ ФАГАРАШ (Романија 1)

БАЈА МАРЕ – ВАСЛУИ (Романија 1)

РЕШИЦА – ТЕМИШВАР (Романија 1)

17:30ч

ЖЕЛЕЗНИЧАР – КИКИНДА (Србија Супер лига)

18:30ч

МАЛМЕ – ИШТАД ИФ (Шведска 1)

19:00ч

ЕРЛАНГЕН – КИЛ (Германија, Бундес лига)

ФЛЕНЗБУРГ – БЕРГИШЕР (Германија, Бундес лига)

ФУКСЕ БЕРЛИН – МЕЛЗУНГЕН (Германија, Бундес лига)

ГЕПИНГЕН – ВЕЦЛАР (Германија, Бундес лига)

ЛЕМГО – БАЛИНГЕН (Германија, Бундес лига)

ЛУДВИГСХАФЕН – МАГДЕБУРГ (Германија, Бундес лига)

ХАПОЕЛ АШДОД – МАКАБИ ДИМОНА (Израел 1)

РИМПАР – ЛИБЕК ШВАРТАУ (Германија, Бундес лига 2)

ИФК ИШТАД – ХЕЛСИНБОРГ (Шведска 1)

20:00ч

АЛУШОВСКИ – КУМАНОВО (Македонија, Женска лига)

СКОВБАКЕН – ОТЕРУП (Данска 2)

20:45ч

ШАМБЕРИ – НАНТ (Франција 1)