ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Ден за домашна сцена, суперлигашите со вонредно коло

Екипите кои се дел од Супер машката лига денеска ќе бидат одново на терен, а сите ќе ги одиграат своите средби од 9. коло.

Ова е вонредно коло и практично последниот од првиот дел од сезоната од регуларниот дел, но пред зимската пауза ќе има уште пет кола кои ќе бидат одиграни, па напролет ќе останат уште по четири натпревари за секој тим во Супер лигата.

Денеска ќе има две средби во Скопје, како и по една во Охрид, Струга и Радовиш, па се очекуваат нови возбудувања и интересни дуели.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

16:00ч

ЛАДА ТОЉАТИ – РОСТОВ ДОН (Русија Супер лига, жени)

16:30ч

ВАРДАР ЈУНИОР – ПЕЛИСТЕР (Македонија, Супер машка лига)

17:00ч

КРАЈОВА – ЧСМ СЛАТИНА (Романија 1, жени)

ЗВЕЗДА ЗВЕНИГОРОД – ДИНАМО СИНАРА (Русија Супер лига, жени)

17:15ч

ДИНАМО БУКУРЕШТ – КАДЕТЕН ШАФХАУЗЕН (Лига на шампиони)

17:30ч

БРАШОВ – ЧСМ БУКУРЕШТ (Романија 1, жени)

РАПИД БУКУРЕШТ – МАГУРА ЦИСНАДЕИ (Романија 1, жени)

18:00ч

ОХРИД – МЕТАЛУРГ 2 (Македонија, Супер машка лига)

ЦЕЛЈЕ – Ј. ОРМОЖ (Словенија 1)

ВАЦИ – АЛБА ФЕХЕРВАР (Унгарија 1, жени)

ФИЛИНГЕН – РУНАР (Норвешка 1)

ХАЛДЕН – КОЛСТАД (Норвешка 1)

18:30ч

РАДОВИШ – МЕТАЛУРГ (Македонија, Супер машка лига)

СТРУГА – ПРОЛЕТ (Македонија, Супер машка лига)

ОДЕНЗЕ – АЛБОРГ (Данска 1, жени)

СИЛКЕБОРГ – ЕСБЈЕРГ (Данска 1, жени)

МОСОНМАЃАРОВАР – ЃЕР (Унгарија 1, жени)

БЕКЕЛАГЕТ – ЕЛВЕРУМ (Норвешка 1)

ХАСЛУМ – ДРАМЕН (Норвешка 1)

19:00ч

БУТЕЛ СКОПЈЕ – РАБОТНИЧКИ (Македонија, Супер машка лига)

ФЛЕНЗБУРГ – ПСЖ (Лига на шампиони)

КОЛДИНГ – БЈЕРИНГБРО СИЛКЕБОРГ (Данска 1)

АЈАКС КОПЕНХАГЕН – РАНДЕРС (Данска 1, жени)

ХАЛБИ – ХОВДЕ (Шведска 1)

ЛУГИ – ИШТД ИФ (Шведска 1)

РЕДБЕРГСЛИД – МАЛМЕ (Шведска 1)

19:30ч

НФХ НИК – АРХУС (Данска 1, жени)

СКАДЕРБОРГ – КОПЕНХАГЕН (Данска 1, жени)

19:45ч

САВЕХОФ – ОНЕРЕД (Шведска 1)

20:00ч

ПАРИЗ 92 – НИЦА (Франција 1, жени)

ТУЛОН – БЕЗАНСОН (Франција 1, жени)

БИТИГХАЈМ – ТУРИНГЕР (Германија, Бундес лига 1, жени)

ПЕЛИСТЕР – СПАРТАК (Македонија, Женска лига)

20:15ч

ТУН – ВИНТЕРТУР (Швајцарија 1, жени)

20:30ч

ДАНКЕРК – ШАРТР (Франција 1)

МОНПЕЛЈЕ – ИВРИ (Франција 1)

СТ. РАФАЕЛ – ТРЕМБЛЕ (Франција 1)

ТУЛУЗ – ИСТР (Франција 1)

АЛБОРГ – ЕСБЈЕРГ (Данска 1)

ДИЖОН – НАНТ (Франција 1, жени)

ФЛЕРИ – БРЕСТ (Франција 1, жени)

20:50ч

КРЕТЕЈ – ШАМБЕРИ (Франција 1)

21:00ч

БАРСЕЛОНА – КАЊАС (Шпанија, Асобал)

БЕНФИКА – ПОРТО (Португалија 1)

СПОРТИНГ – ХОРТА (Португалија 1)