Денеска на терените: Два дуели во СЕХА, еден во Лигата на Европа…

Распоредот за одигрување на натпревари за денеска носи интересен распоред, а програмата најавува две средби во СЕХА лигата и еден во Лигата на Европа.

Денеска на терен ќе се најдат Мотор против Војводина и ППД Загреб против Татран Прешов во регионалното натпреварување. За дел од екипите ова е прв натпревар во СЕХА.

Во Лигата на Европа, пак, ќе има двобој меѓу Рајн Некар и Кадетен, а ова е натпревар од групата каде што е и составот на Еурофарм Пелистер.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

12:15ч

ПЛОЕШТИ – РАМНИЦУ ВЛЧЕА (Романија 1, жени)

15:00ч

БИСТРИЦА – МАГУРА ЦИСНАДЕИ (Романија 1, жени)

17:00ч

МОТОР – ВОЈВОДИНА (СЕХА лига)

ЛУБЛИН – ЗАГЛЕБИЕ (Полска Супер лига, жени)

ТАГАНРОГ – ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ (Русија Супер лига)

17:30ч

РАН НЕКАР – КАДЕТЕН (Лига на Европа)

ДУНАРЕА БРАИЛА – ЧСМ БУКУРЕШТ (Романија 1, жени)

18:00ч

ФЛЕРИ – БРЕСТ (Франција 1, жени0

18:30ч

ОДЕНЗЕ – СКАНДЕРБОРГ (Данска 1, жени)

КАЛИШ – ВИСЛА ПЛОЦК (Полска Супер лига0

19:00ч

ГРАЊОЛЕРС –БЕНИДОРМ (Шпанија Асобал)

ЛОБЕН – СТ. ПОЛТЕН (Куп на Австрија)

ГУИФ – КРИСТИЈАНШТАД (Шведска 1)

МАЛМЕ – ОНЕРЕД (Шведска 1)

ХОВДЕ – ИФК ИШТАД (Шведска 1)

ВАРБЕРГ – ЛУГИ (Шведска 1)

ТИРЕСО – КАРЛСКРОНА (Шведска 2)

19:30ч

БИТИГХАЈМ – КОНСТАНЦ (Германија, Бундес лига 2)

20:00ч

АЦГЕРСДОРФ – ФОЗЛАУЕР (Куп на Австрија)

ОДЕНЗЕ – СИДХАВСОРНЕ (Данска 2)

РАНДЕРС – КОПЕНХАГЕН (Данска 1, жени)

20:30ч

КУЕНКА – ЦИСНЕ (Шпанија Асобал)

ППД ЗАГРЕБ – ТАТРАН ПРЕШОВ (СЕХА лига)