ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Големо дерби во Полска, ќе има ли денеска Душебаев комплетен тим?

Дербито на Полска во кое актери ќе бидат ракометарите на Келце и Висла Плоцк се игра денеска од 18:30 часот, а повторно останува неизвесно прашањето дали Талант Душебаев ќе може да ги има на располагање сите ракометари.

Без разлика кои играчи ќе бидат подготвени за да играат јасно е дека ова ќе биде максимално интересен натпревар во кој ќе има што да се види и од двете екипи.

И Келце и Висла Плоцк имаат што да покажат, но предноста оди за домашниот состав.

Кои се натпреварите кои денеска се на програмата можете да погледнете во продолжение.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

16:00ч

АЕК – АЕРОПОС ЕДЕСА (Грција 1)

17:00ч

СПАРТАК МОСКВА – КРАСНОДАР (Русија Супер лига)

18:00ч

КОМЛО – ПИК СЕГЕД (Унгарија 1)

ШЕНТ ИШТВАН – ЃЕР (Унгарија 1, жени0

18:30ч

КОКА – ПОДРАВКА (Хрватска 1, жени)

КЕЛЦЕ – ВИСЛА ПЛОЦК (Полска Супер лига)

19:00ч

АЦГЕРСДОРФ – ХСГ ГРАЦ (Куп на Австрија)

ХИБ ГРАЦ – ТУЛИН (Куп на Австрија)

ХОЛАБРУН – КРЕМС (Куп на Австрија)

ЛИНЦ – В. ВИЕНА (Куп на Австрија)

ШВАЦ – БРЕГЕНЦ (Куп на Австрија)

ТИРЕСО – ХАМАРБИ (Шведска 2)

ОНЕРЕДС – ХАЈД (Шведска 1, жени)