Денеска на терените: Германија и Холандија на дерби, бодовите максимално важни

Репрезентациите на Германија и Холандија денеска го играат првиот натпревар на Европското првенство во Данска.

Се работи за средба на која селекцијата на Гераманија мора да победи за да се израмни со бодовите со Хрватска, но и Холандија сака бодови за да може до крај да се бори за подобар пласман.

Ова е првиот натпревар денеска и дефинитивно поинтересниот така што сигурно ќе има што да се види на теренот.

За разлика од првиот дуел, вториот меѓу Унгарија и Романија нема да биде од такво значење односно се работи за средба во трката за бегство од дното во Групата 2.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

18:15ч

ХОЛАНДИЈА – ГЕРМАНИЈА (Европско првенство, жени)

18:30ч

ХАПОЕЛ ЛЕ ЗИОН – ХАПОЕЛ АШДОД (Израел 1)

РЕХОВОТ – РАМАТ ХАШАРОН (Израел 1)

19:00ч

ХОЛСТЕБРО – СОНДЕРЈИСКЕ (Данска 1)

ХАЛБИ – КРИСТИЈАНШТАД (Шведска 1)

ХЕЛСИНБОРГ – ОНЕРЕД (Шведска 1)

МК БЕР ШЕВА – ХАПОЕЛ КИРИЈАТ (Израел 1)

19:30ч

ГОГ – РИНГСТЕД (Данска 1)

БНЕИ ХЕРЦЛИЈА – МАКАБИ ДИМОНА (Израел 1)

МАКАБИ ТЕЛ АВИВ – МАКАБИ ЛЕ ЗИОН (Израел 1)

МК ХОЛОН – НЕС ЦИОНА (Израел 1)

20:30ч

УНГАРИЈА – РОМАНИЈА (Европско првенство, жени)