Денеска на терените: Време е одново за Лига на шампиони, Кире и Деки пред нов предизвик

Натпреварите од 4. коло од Лигата на шампионите денеска ќе донесат нови возбудувања, а на терен излагаат осум екипи.

Денеска ќе бидат одиграни натпревари во Данска, Унгарија, Полска и Шпанија од Лигата на шампионите, а од македонските интернационалци на терен ќе се најдат Кире Лазаров и Дејан Манасков.

Лазаров со тимот на Нант гостува во Данска кај Албор и ова е дуел на кој може да се очекува интересна пресметка во која и двата тима ќе имаат што да покажат. На Нант нема му биде воопшто лесно така што ќе мора да се одигра максимално за да се дојде до бодови.

Дејан Манасков со Веспрем, пак, на домашен терен ќе се обиде да дојде до нова победа, а тоа не би требало да биде проблем со оглед на тоа што гостува Целје, а тимот од Унгарија е голем фаворит за да дојде до победа.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

09:15ч

РАПИД – ЧСМ СЛАТИНА (Романија 1, жени)

12:00ч

ЧСМ ГАЛАЦИ – БИСТРИЦА (Романија 1, жени)

14:45ч

ЗАЛАУ – БАЈА МАРЕ (Романија 1, жени)

17:00ч

КРАСНОДАР – СТ. ПЕТЕРСБУРГ (Русија, Супер лига)

СТАВРОПОЛ – КРАСНОДАР (Русија, Супер лига, жени)

17:30ч

БУЗАУ – ЧСМ БУКУРЕШТ (Романија 1, жени)

18:00ч

ХАЛДЕН – НАРБО (Норвешка 1)

КОЛСТАД – ХАСЛУМ (Норвешка 1)

СТАВАНГЕР – ФИЛИНГЕН (Норвешка 1)

ЛУЧ – ЦСКА МОСКВА (Русија, Супер лига, жени)

ЗВЕЗДА ЗВЕНИГОРОД – ИЗЕВСК (Русија, Супер лига, жени)

18:30ч

АРХУС – РИНГСТЕД (Данска 1)

ЕСБЈЕРГ – СИЛКЕБОРГ (Данска 1, жени)

ФЈЕЛХАМЕР – ДРАМЕН (Норвешка 1)

РУНАР – АРЕНДАЛ (Норвешка 1)

РОСТОВ ДОН – АДЈИФ (Русија, Супер лига, жени)

18:45ч

АЛБОРГ – НАНТ (Лига на шампиони)

ВЕСПРЕМ – ЦЕЛЈЕ (Лига на шампиони)

КЕЛЦЕ – МЕШКОВ БРЕСТ (Лига на шампиони)

19:00ч

СКАНДЕРБОРГ – КОЛДИНГ (Данска 1)

ВИБОРГ – АРХУС (Данска 1, жени)

АЛИНГСАС – ИФК ИШТАД (Шведска 1)

САВЕХОФ – ХЕЛСИНБОРГ (Шведска 1)

19:30ч

АЈАКС КОПЕНХАГЕН – ХОРСЕН (Данска 1, жени)

20:00ч

ОДЕНЗЕ – ХЕРНИНГ ИКАСТ (Данска 1, жени)

ТУЛОН – ПАРИЗ (Франција 1, жени)

БЕЛЕНЕНСЕС – МАДЕИРА (Португалија 1)

20:15ч

ФЛЕРИ – МЕЦ (Франција 1, жени)

20:30ч

АТЛ. ВАЉАДОЛИД – ЛА РИОХА (Шпанија Асобал)

БРЕСТ – НАНТ (Франција 1, жени)

20:45ч

БАРСЕЛОНА – ППД ЗАГРЕБ (Лига на шампиони).