ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Време е за СЕХА двобои, ќе се игра во Белорусија и во Унгарија

После вчерашниот мирен ден денеска на терен ќе има поголем број на екипи и ќе има натпревари во неколку шампионати, а тука се и две средби од СЕХА лигата.

ППД Загреб денеска ќе гостува кај составот на Мешков Брест, а натпревар ќе одиграат и екипите на Веспрем и Металоластика. И додека на првиот дуел кој ќе биде одигран во Белорусија се очекува да има некаква неизвесност на другиот натпревар не е чека да биде така бидејќи Веспрем е во голема предност.

Во секој случај ова ќе биде интересен ден со неколку интересни натпревари.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

12:00ч

БАРСЕЛОНА – СИНФИН (Шпанија, Асобал)

16:00ч

ДИНАМО АСТРАХАН – ПЕРМ (Русија Супер лига)

17:15ч

МЕШКОВ БРЕСТ – ППД ЗАГРЕБ (СЕХА лига)

17:30ч

ЧСМ ФОЧАНИ – БАЈА МАРЕ (Романија 1)

18:00ч

ДАБАС – ПИК СЕГЕД (Унгарија 1)

ВИСЛА ПЛОЦК – ЗАГЛЕБИЕ ЛУБИН (Полска Супер лига)

ТАЛИН – ТАПА (Естонија Мејстрилига)

19:00ч

ВЕСПРЕМ – МЕТАЛОПЛАСТИКА (СЕХА лига)

20:00ч

АНАИТАСУНА – ЛА РИОХА (Шпанија, Асобал)

АРХУС – СКЈЕРН (Данска 1)