ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Време е за нова доза Лига на шампиони

deПосле паузата за ЕХФ-неделата ракометарите се вратија во своите клубови и веќе почнува продолжението од сезоната односно стартуваат новите пресметки во кои ќе има уште пет кола пред паузата за Европското првенство.

За денеска се предвидени два натпревари кои ќе бидат одиграни во Романија и во Германија.

Динамо Букурешт го пречекува составот на Висла Плоцк, а во далеку поитересниот дуел Флензбург ќе го пречека тимот на Барселона.

Денеска има уште голем број на други натпревари, а поинтересните од нив можете да ги видите во продолжение.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

14:30ч

КЛУЖ – ЧСМ БУКУРЕШТ (Романија 1, жени)

15:00ч

ДИНАМО АСТРАХАН – ЧЕЛЈАБИНСК (Русија Супер лига)

ПЕРМ – КАУСТИК (Русија Супер лига)

15:30ч

САРАТОВ – ТАГАНРОГ (Русија Супер лига)

17:00ч

КРАСНОДАР – АКБУЗАТ (Русија Супер лига)

СТАВРОПОЛ – ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ (Русија Супер лига)

РОСТОВ ДОН – АСТРАХАНОЧКА (Русија Супер лига, жени)

17:25ч

ТЕМИШВАР – ЧСМ БУКУРЕШТ (Романија 1)

17:30ч

СТ. ПЕТЕРСБУРГ – СПАРТАК МОСКВА (Русија Супер лига)

ЛУЧ – ИЗЕВСК (Русија Супер лига, ЖЕНИ))

18:00ч

ДИНАМО БУКУРЕШТ – ВИСЛА ПЛОЦК (Лига на шампиони)

ДУБОЧИЦА – ДИНАМО ПАНЧЕВО (Србија, Супер лига)

НОВИ ПАЗАР – КИКИНДА (Србија, Супер лига)

ЕСТЕРХАЗИ – БЕКЕШЧАБА (Куп на Унгарија, жени)

МОХАШИ – ФЕХЕРВАР (Куп на Унгарија, жени)

ВАШАШ – МТК БУДИМПЕШТА (Куп на Унгарија, жени)

ХАЛДЕН – ФИЛИНГЕН (Норвешка 1)

ФОЉО – ОПСАЛ (Норвешка 1, жени)

ГЈЕРПЕН – СТОРХАМАР (Норвешка 1, жени)

ТЕРТНЕС – АКЕР (Норвешка 1, жени)

18:30ч

ЖЕЛЕЗНИЧАР – ПАРТИЗАН (Србија, Супер лига)

АРХУС – ОДЕНЗЕ (Данска 1, жени)

АРЕНДАЛ – КОЛСТАД (Норвешка 1)

ЕЛВЕРУМ – ХАСЛУМ (Норвешка 1)

КРИСТИЈАНСАНД – БЈАСЕН (Норвешка 1, жени)

19:00ч

ФЛЕНЗБУРГ – БАРСЕЛОНА (Лига на шампиони)

Ј. ОРМОЖ – МАРИБОР (Словенија 1)

ШАМОТ – ОБИЛИЌ (Србија, Супер лига)

ХЕЛСИНБОРГ – АЛИНГСАС (Шведска 1)

КРИСТИЈАНСАНД – ХАЛБИ (Шведска 1)

ХОВДЕ – САВЕХОФ (Шведска 1)

РИМБО – ХАМАРБИ (Шведска 2)

СОДЕР – САВЕХОФ (Шведска 1, жени)

19:30ч

ПРОЛЕТЕР – СПАРТАК ВОЈПУТ (Србија, Супер лига)

МОРС – АЛБОРГ (Данска 1)

ЛИНКОПИНГ – КАРЛСКРОНА (Шведска 2)

20:00ч

РИБНИЦА – ЦЕЛЈЕ (Словенија 1)

ВАЉАДОЛИД – БИДАСОА ИРУН (Шпанија Асобал)

20:30ч

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – РУДАР КОСТОЛАЦ (Србија, Супер лига)

БРЕСТ – МЕЦ (Франција 1, жени)

21:40ч

ПОРТО – МАЈА ИСМАИ (Португалија 1)

22:00ч

ГАЈА – СПОРТИНГ (Португалија 1)