Денеска на терените: Војводина и Татран први во елиминации во СЕХА

Тимовите на Војводина и Татран Прешов денеска и утре ќе ги одиграат натпреварите од осминафиналето во СЕХА лигата.

Ова е првата двојка која е позната и на која ќе има сигурно добри средби кои ќе овозможат да се даде и убава најава за натпреварите кои ќе следуваат во регионалното натпреварување.

Денеска се играат и неколку средби од првенствата низ Европа, а кои се натпреварите можете да видите во продолжене.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

18:00ч

ВОЈВОДИНА – ТАТРАН ПРЕШОВ (СЕХА лига)

ВЕСПРЕМ ККФТ – ДАБАС (Унгарија 1)

Х 65 – САВЕХОФ (Шведска 1, плеј-оф, жени)

18:30ч

ТАТАБАЊА – ВЕСПРЕМ (Унгарија 1)

20:00ч

НИЦА – САРЕБУРГ (Франција 2)

ХАУКАР – АФТУРЕЛДИНГ (Исланд 1)

НУРТИНГЕН – ВАЈБЛИНГЕН (Германија, Бундес лига 2, жени)

21:00ч

СПОРТИНГ – ВИТОРИЈА (Португалија 1)

21:40ч

СЕЛФОС – ВАЛУР (Исланд 1)