Денеска на терените: Вечното дерби на Србија, за интересен понеделник

За разлика од претходните понеделници денешниот има солиден број на средби. Има неколку интересни пресметки, но главното внимание, сепак, оди на двобојот во Србија меѓу вечните ривали.

Екипата на Црвена Звезда денеска ќе го пречека составот на Партизан, а натпреварот треба да почне од 17 часот. Ова ќе биде интересна пресметка иако Црвена Звезда е на дното и е убедливо последна, а Партизан се бори за пласман во плеј-офот.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

16:00ч

МИОВЕНИ – ЧСМ БУКУРЕШТ (Куп на Романија, жени)

17:00ч

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ПАРТИЗАН (Србија, Супер лига)

18:00ч

САВЕХОФ – ХАЛБИ (Шведска 1)

18:30ч

ТАРНОВ – ВИСЛА ПЛОЦК (Полска Супер лига)

ЖАБЖЕ – СТАР МИЛЕВ (Куп на Полска)

19:00ч

ФРАМ – ИБВ (Исланд 1, жени)

ГУИФ – ОНЕРЕД (Шведска 1)

ХОВДЕ – СКАРА (Шведска 1, жени)

19:45ч

САВЕХОФ – ВАСТЕРАС (Шведска 1, жени)

20:00ч

СКАНДЕРБОРГ – СОНДЕРЈИСКЕ (Данска 1)

20:30ч

СЕЛФОС – АФТУРЕЛДИНГ (Исланд 1)