Денеска на терените: Вардар против Скопје, пред гостувањето кај Кил

Ракометарите на Вардар денеска ќе имаат лесна задача бидејќи ги очекува гостување кај тимот на Скопје 2020, кој уште нема победа, а пред два дена остана и без својот тренер откако дојде до разделба со Симе Симовски.

Вардарци, пак, денеска ќе имаат задача да го одработат овој дуел, а тоа ќе им биде можност за проверка на формата и кај ракометарите кои не играат во Лигата на шампионите. Инаку, Вардар в четврток гостува во Германија кај тимот на Кил.

Денеска има интересни средби и во Бундес лигата, а таму на терен же се најде Филип Кузмановски, кој со своите колеги ќе има тешко гостување кај составот на Лемго.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

11:00ч

САРАТОВ – ПОЛВА СЕРВИТИ (Европски куп)

СЛОВАЧКА – ПОЛСКА (Пријателска средба)

12:00ч

БЕНИДОРМ – ЛА РИОХА (Шпанија Асобал)

12:40ч

ММТС КВИЖИН – УНИЈА ТАРНОВ (Полска Супер машка лига)

13:00ч

СЕСВЕТЕ – ДУБРОВНИК (Хрватска Премиер лига)

ШПАНИЈА – ГЕРМАНИЈА (Пријателска средба)

13:30ч

ЈУЖНА КОРЕЈА – ХОЛАНДИЈА (Пријателска средба)

14:00ч

ГЕВГЕЛИЈА – ПЕЛИСТЕР (Македонија Супер женска лига)

ФУКСЕ БЕРЛИН – БЕРГИШЕР (Германија Бундес лига)

14:45ч

ЛИМОЖ – ПСЖ (Франција 1)

15:00ч

СОНДЕРСЈИСКЕ – РИНГСТЕД (Данска 1)

ПАОК – ДОБЕЛЕС ТЕНАКС (Европски куп)

ХРОБРИ ГЛОГОВ – ПЈОТРКОВИЈАН ПЈОТРКОВ (Полска Супер машка лига)

16:00ч

ФЛЕНЗБУРГ – ВЕЦЛАР (Германија Бундес лига)

КИЛ – ЛАЈПЦИГ (Германија Бундес лига)

ЛЕМГО – ХАНОВЕР (Германија Бундес лига)

МИНДЕН – МАГДЕБУРГ (Германија Бундес лига)

БЕШИКТАШ – СКА МИНСК (Европски куп)

СУР – Ј. ОРМОЖ (Европски куп)

ШВЕДСКА – ЦРНА ГОРА (Пријателска средба)

16:45ч

НОРВЕШКА – РУСИЈА (Пријателска средба)

17:00ч

БЕРГЕН – НОТЕРОЈ (Норвешка 1)

ЕЛВЕРУМ – ХАЛДЕН (Норвешка 1)

ЗАБЖЕ – ШЧЕЦИН (Полска Супер машка лига)

ФРАНЦИЈА – УНГАРИЈА (Пријателска средба)

17:30ч

ПЛЗЕН – ЗУБРИ (Европски куп)

18:00ч

СКОПЈЕ 2020 – ВАРДАР (Македонија Супер машка лига)

ВАРДАР НЕГОТИНО – ШАМПИОН (Македонија Прва машка лига)

ДУБРАВА – РУДАР (Хрватска Премиер лига)

БЕСА ФАМГАС – ПОТАИСА ТУРДА (Европски куп)

САНДЕФЈОРД – ФЈЕЛХАМЕР (Норвешка 1)

АРЕНДАЛ – РУНАР (Норвешка 1)

18:05ч

ХАМБУРГ – МЕЛЗУНГЕН (Германија Бундес лига)

19:00ч

СПАРТАК ВОЈПУТ – МОКРА ГОРА (Србија Супер машка лига)

МОРАЦО КАЊАС – СИНФИН (Шпанија Асобал)

20:00ч

ДРАМЕН – ДУКЛА ПРАГА (Европски куп)