ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Вардар против Кил за нова победа и бодови во Лигата на шампионите

Актуелниот првак во Лигата на шампионите, Вардар денеска ќе се соочи со екипата на Кил во рамки на 4. коло од групата Б. Сите погледи денеска се насочени кон натпреварот на „црвено-црните“ од кои се очекува да го покажат најдоброто на теренот.

Има и голем број на други дуели меѓу кои и натпреварот на Пелистер во Купот на ЕХФ против Винтертур, но дефинитивно денека централниот настан е мечот Вардар-Кил и победа на овој натпревар за вардарци ќе биде одлична вест за убава сабота.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

ДУНАРЕА БРАИЛА – КРАЈОВА (Романија 1, жени)

11:00ч

ХЦМ СЛОБОЦИЈА – БИСТРИЦА (Романија 1, жени)

14:00ч

САРАТОВ – ЧЕЛЈАБИНСК (Русија, Супер лига)

14:45ч

ПОТАИСА ТУРДА – СТЕАУА (Романија 1)

15:00ч

ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ – ДИНАМО БУКУРЕШТ (Лига на шампиони)

АЛБОРГ – РАНДЕРС (Данска 1, жени)

ВАЦИ – ХИПО (Куп на ЕХФ, жени)

15:30ч

СКЈЕРН – АЛПЛА ХАРД (Куп на ЕХФ)

16:00ч

Х 65 – КРАСНОДАР (Куп на ЕХФ, жени)

БЕЛЕНЕНСЕС – БЕНФИКА (Португалија 1)

БАЈА МАРЕ – ЗАЛАУ (Романија 1, жени)

СТРУЖАНКА – МЕТАЛУРГ (Македонија, Женска лига)

16:10ч

РИБЕ-ЕСБЈЕРГ – БЈЕРИНГБРО (Данска 1)

17:00ч

АРЕНДАЛ – ФХ ХАФНАРФЈОРДУР (Куп на ЕХФ)

МАКАБИ ЛЕ ЗИОН – ЗАБЖЕ (Куп на ЕХФ)

ЧУРГО – ДОБРОГЕА СУД (Куп на ЕХФ)

ТУН – БОХОЛТ (Куп на ЕХФ)

БРАШОВ – БЕРА БЕРА (Куп на ЕХФ, жени)

МАГУРА ЦИСНАДЕИ – ГАЛИЧАНКА ЛВОВ (Куп на ЕХФ, жени)

ОДЕНЗЕ – СЛАВИЈА ПРАГА (Куп на ЕХФ, жени)

АУЕ – ЕЛБФЛОРЕНЦ (Германија, Бундес лига 2)

ЧАИР – ЃОРЧЕ ПЕТРОВ (Македонија, Женска лига)

17:30ч

ВАРДАР – КИЛ (Лига на шампиони)

МИХАЛОВЦЕ – НИЦА (Куп на ЕХФ, жени)

18:00ч

ТАТРАН ПРЕШОВ – САВЕХОФ (Лига на шампиони)

КЕЛЦЕ – МОНПЕЛЈЕ (Лига на шампиони)

ВАРАЖДИН – ДУБРОВНИК (Хрватска Премиер лига)

ДУБОЧИЦА – РУДАР КОСТОЛАЦ (Србија Супер лига)

НОВИ ПАЗАР – ОБИЛИЌ (Србија Супер лига)

БОРАЦ – ВОГОШЧА (БиХ, Премиер лига)

БРЧКО – ИСКРА (БиХ, Премиер лига)

ЛУБЛИН – ЕСБЈЕРГ (Лига на шампиони, жени)

ОЛИМПИЈАКОС – ТЕМИШВАР (Куп на ЕХФ)

ЃИНЃИШ – ЕГЕР (Унгарија 1)

МЕСОКОВЕСДИ – КОМЛО (Унгарија 1)

МАДЕИРА – БРАГА (Португалија 1)

МЕТАЛУРГ 2 – ВАРДАР ЈУНИОР (Македонија, Супер машка лига)

СПАРТАК – ГЕВГЕЛИЈА (Македонија, Женска лига)

18:30ч

МЕШКОВ БРЕСТ – МОТОР ЗАПОРОЖЈЕ (Лига на шампиони)

МОРАЦО КАЊАС – НАВА (Шпанија Асобал)

ЕШ – АЗОТИ ПУЛАВИ (Куп на ЕХФ)

18:45ч

ИЗОЛА – ДОБОВА (Словенија 1)

19:00ч

УМАГ – СЕСВЕТЕ (Хрватска Премиер лига)

ВИНКОВЦИ – ГОРИЦА (Хрватска Премиер лига)

ГРАДЕЦ – КРКА (Словенија 1)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЖЕЛЕЗНИЧАР (Србија Супер лига)

ВАЉАДОЛИД – ПУЕНТЕ ХЕНИЛ (Шпанија Асобал)

ФЕРЛАХ – БАРНБАХ (Австрија 1)

ИЗВИЃАЧ – ГОРАЖДЕ (БиХ, Премиер лига)

СЛОБОДА ТУЗЛА – ДРИНА (БиХ, Премиер лига)

БРЕСТ – РАМНИЦУ ВЛЧЕА (Лига на шампиони, жени)

АДЕМАР – ВОЈВОДИНА (Куп на ЕХФ)

ПЕЛИСТЕР – ВИНТЕРТУР (Куп на ЕХФ)

ПОРЕЧ – ЕКС (Куп на ЕХФ)

ДЕБРЕЦЕН – БАЕР ЛЕВЕРКУЗЕН (Куп на ЕХФ, жени)

Н-ЛИБЕК – ХУТЕНБЕРГ (Германија, Бундес лига 2)

АКВА САНТАС – АВАНКА (Португалија 1)

ГАЈА – МАЈА ИСМАИ (Португалија 1)

ПРОЛЕТ 62 – РАДОВИШ (Македонија, Супер машка лига)

19:30ч

СПОРТИНГ – БИДАСОА ИРУН (Лига на шампиони)

ХУЕСКА – АНАИТАСУНА (Шпанија Асобал)

МЕЦИНГЕН – КОПЕНХАГЕН (Куп на ЕХФ, жени)

КОБУРГ – ФЕРНДОРФ (Германија, Бундес лига 2)

АЈЗЕНАХ – ЛИБЕК ШВАРТАУ (Германија, Бундес лига 2)

20:00ч

БАРСЕЛОНА – ЕЛВЕРУМ (Лига на шампиони)

ШАМОТ – ПАРТИЗАН (Србија Супер лига)

БОСНА ВИСОКО – КОЊУХ (БиХ, Премиер лига)

МРК СЛОГА – ГРАЧАНИЦА (БиХ, Премиер лига)

СЕЛВОС – МАЛМЕ (Куп на ЕХФ)

20:15ч

В. ВИЕНА – АОН ФИВЕРС (Австрија 1)

23:00ч

ХОРТА – БОА ХОРА (Португалија 1)