Денеска на терените: Вардар и Еурофарм Пелистер пред нови предизвици во Супер лигата

Продолжува борбата за шампион на Македонија, најголемите конкуренти Вардар и Еурофарм Пелистер ќе имаат нови гостувања во плеј офот од Супер лигата против Охрид односно Тиквеш.

Покрај овие дуели во плеј-офот ќе се игра и еден натпревар во плеј аутот на кој Скопје ќе биде домаќин на Струга. Освен во Македонија ќе се играат голем број натпревари ширум Европа.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

12:30ч

БГУФК МИНКС – МЕШКОВ БРЕСТ (БЕЛОРУСИЈА 1. ЛИГА)

15:30ч

СКА МИНСК – ГОМЕЛ (БЕЛОРУСИЈА 1. ЛИГА)

18:00ч

СКОПЈЕ – СТРУГА (СУПЕР ЛИГА, ПЛЕЈ-АУТ)

ОХРИД – ВАРДАР (СУПЕР ЛИГА, ПЛЕЈ-ОФ)

САВЕХОФ – ЛУГИ (ШВЕДСКА 1. ЛИГА)

18:30ч

ГРАЦ – ФИВЕРС (АВСТРИЈА 1. ЛИГА, ПЛЕЈ-ОФ)

ХАЛДЕН – ДРАМЕН (НОРВЕШКА ПЛЕЈ-ОФ)

ХАСЛУ – КРИСТИЈАНСАН (НОРВЕШКА ПЛЕЈ-АУТ)

КРИСТИЈАНСАНД – ФРЕДРРИКСТАД (НОРВЕШКА ПЛЕЈ-ОФ, ЖЕНИ)

ЕЛБФЛОРЕНЦ – КОБУРГ (БУНДЕСЛИГА 2)

19:00ч

ТИКВЕШ – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР (СУПЕР ЛИГА, ПЛЕЈ-ФО)

АРЕНДАЛ – РУНАР (НОРВЕШКА ПЛЕЈ-ОФ)

НАЕРБО – КОЛСТАД (НОРВЕШКА ПЛЕЈ-ОФ)

РОСТОК – ГРОСВАЛШТАД (БУНДЕСЛИГА 2)

19:30ч

ДОРМАГЕН – ЛИДВИГСХАФЕН (БУНДЕСЛИГА 2)

ТИРОЛ – АЛПЛА ХАРД (АВСТРИЈА 1. ЛИГА, ПЛЕЈ-ОФ)

БАКЕЛАГЕТ – ЕЛВЕРУМ (НОРВЕШКА ПЛЕЈ-ОФ)

БОРУСИЈА ДОРТМУНД – БЕНСХАЈМ (БУНДЕСЛИГА 1, ЖЕНИ)

МЕЦИНГЕН – ОЛДЕНБУРГ (БУНДЕСЛИГА 1, ЖЕНИ)

19:45ч

САВЕХОФ – ИШТАД (ШВЕДСКА 1. ЛИГА, ПЛЕЈ ОФ)

21:30ч

ХАУКАР – КА (ИСЛАНД 1. ЛИГА)