ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Вардар и Бутел го отвораат 3. коло од плеј-офот!

Денеска со натпреварот меѓу Вардар и екипата на Бутел ќе започне новото 3. коло во плеј-оф фазата од македонската елита.

Тимот на Вардар во претходните две кола беше подобар од екипите на Охрид и Пролет, додека избраниците на Кристијан Грчевски беа поразени од првиот и вториот тим на Еурофарм Пелистер.

Воедно, натпреварот против Бутел за ракометарите на Вардар ќе биде подготовка за дуелот против Партизан во рамки од регионалната СЕХА лига.

Освен во Супер лигата, денес ќе се игра во неколку шампионати низ Европа. На дел од денешните натпревари свој настап ќе имаат неколку интернационалци од Македонија.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

10:00 АСТРАХАНОЧКА – ДИНАМО (РУСИЈА)

12:00 РОСТОВ – ЦСКА (РУСИЈА)

14:00 ТОЉАТИ – КУБАН (РУСИЈА)

14:00 БНЕИ ХЕРЦЛИЈА – МАКАБИ РИШОН (ИЗРАЕЛ)

17:00 ЦРВЕНА ЅВЕЗДА – РУДАР КОСТОЛАЦ (СРБИЈА)

17:00 СТОРХАМАР – СОЛА (НОРВЕШКА)

18:00 ЕРДИ – ФЕРЕНЦВАРОШ (УНГАРИЈА)

18:00 МЕДИЦИНАР – БОР (СРБИЈА)

18:30 ВАРДАР – БУТЕЛ (МАКЕДОНИЈА)

18:30 АЛПЛА ХАРД – КРЕМС (АВСТРИЈА)

18:30 МЛАДОСТ – НИШ (СРБИЈА)

18:30 АЛБОРГ – СОНДЕРЈУСКЕ (ДАНСКА)

19:00 БЕКАМЕНТ – РАДНИЧКИ (СРБИЈА)

19:00 ПАНЧЕВО – ВОЈВОДИНА (СРБИЈА)

19:00 ЖЕЛЕЗНИЧАР – ЈАГОДИНА (СРБИЈА)

19:00 ГРАДЕЦ – ОРМОЖ (СЛОВЕНИЈА)

19:00 РЕЈКЈАВИК – ВАЛУР (ИСЛАНД)

19:30 НОРДСЈЕЛАНД – СКЈЕРН (ДАНСКА)

19:30 БЈАСЕН – КРИСТИЈАНСАД (НОРВЕШКА)

19:30 АМАНД – БЕЗАНСОН (ФРАНЦИЈА)

20:00 ЕКС АН ПРОВАНС – СЕЛЕСТ (ФРАНЦИЈА)

20:00 СЕСОН – ТУЛУЗ (ФРАНЦИЈА)

20:00 ШАРТ – СЕНТ РАФАЕЛ (ФРАНЦИЈА)

20:00 ЛИМОЖ – ИСТРЕС (ФРАНЦИЈА)

20:00 МОНПЕЛЈЕ – КРЕТЕЈ (ФРАНЦИЈА)