Денеска на терените: Вардар гостува кај Веспрем во (не)возможна мисија

Ракометарите на Вардар денеска ќе го имаат најверојатно последниот натпревар сезонава во Лигата на шампионите со оглед на тоа што гостуваат во Унгарија кај Веспрем со негатива од 14 погодоци од првата средба.

Веспрем е фаворит на оваа средба и тоа не е никаква тајна така што за очекување е денеска предноста да биде на страната на домашните.

Натпреварот почнува од 18:45 часот и се очекува да донесе подобар ракомет отколку првиот.

Денеска се игра и последниот дуел од 4. коло од плеј-офот во Супер машката лига каде тимот на Струга е домаќин на составот на Еурофарм Пелистер 2.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

09:15ч

БОТОШАНИ – ЧСМ ФАГАРАШ (Романија 1)

12:00ч

РЕШИЦА – СТЕАУА (Романија 1)

ВАСЛУИ – ПОТАИСА ТУРДА (Романија 1)

14:00ч

СТРУГА – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2 (Македонија Супер машка лига)

14:45ч

БУЗАУ – СУЧЕАВА (Романија 1)

14:50ч

ЧСМ БУКУРЕШТ – ТЕМИШВАР (Романија 1)

15:00ч

ЧЕЛЈАБИНСК – ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ (Русија Супер лига)

17:00ч

ЗАГЛЕБИЕ ЛУБИН – ВИСЛА ПЛОЦК (Полска Супер лига)

17:25ч

ДОБРОГЕА СУД – БАЈА МАРЕ (Романија 1)

17:30ч

БАКАУ – ДИНАМО БУКУРЕШТ (Романија 1)

18:45ч

МЕШКОВ БРЕСТ – МОТОР (Лига на шампиони)

ВЕСПРЕМ – ВАРДАР (Лига на шампиони)

19:00ч

БАЛИНГЕН – ГЕПИНГЕН (Германија, Бундес лига)

ФУКСЕ БЕРЛИН – ЛУДВИГСХАФЕН (Германија, Бундес лига)

МЕЛЗУНГЕН – ЕСЕН (Германија, Бундес лига)

РАЈН НЕКАР – НОРДХОРН (Германија, Бундес лига)

19:15ч

БЕРН – КАДЕТЕН (Швајцарија 1)

20:00ч

ВИБОРГ – ОДЕНЗЕ (Данска 1, плеј-оф, жени)

РИМПАР – ГУМЕРЗБАХ (Германија, Бундес лига 2)

ТУН – ВИНТЕРТУР (Швајцарија 1, плеј-аут, жени)

20:45ч

ПСЖ – ЦЕЛЈЕ (Лига на шампиони)