Денеска на терените: Вардар во Нашице тргнува по нов пласман на Ф4 во СЕХА

Ракометарите на Вардар кои се рекордери по бројот на титулите во СЕХА лигата денеска ќе се обидат да дојдат до предност против Нексе за на реваншот на 15 март во Скопје да се обезбеди потврда за пласманот на уште еден Ф4 турнир во регионалната лига.

Вардар влегува во овој двобој како фаворит, но ќе мора да го оправда овој факт така што денеска и следната недела се очекуваат два интересни натпревари. Нексе е сериозен ривал и тоа се виде на двобоите против Еурофарм Пелистер, но Вардар знае како против овој тим и затоа се очекува уште денеска да се обезбеди убав резултат.

Инаку, денешната средба во Нашице се игра од 17 часот, а има избор и од другите средби денеска.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

ТЕМИШВАР – ДОБРОГЕА СУД (Романија 1)

12:30ч

ГРАЊОЛЕРС – ЈУРО УНИРЕК (Челенџ куп, жени)

13:30ч

КИЛ – РАЈН НЕКАР (Германија Бундес лига)

14:00ч

ТУРИНГЕР – ПОДРАВКА (Куп на ЕХФ, жени)

ПЕЛИСТЕР – ЧАИР (Македонија, Женска лига)

14:30ч

КАЛАРАШ – ЧСМ БУКУРЕШТ (Романија 1)

14:45ч

ХЕЛСИНБОРГ – ХАЛБИ (Шведска 1)

15:00ч

САВЕХОФ – БРЕСТ (Лига на шампиони, жени)

ОДЕНЗЕ – ТОЉАТИ (Куп на ЕХФ, жени)

15:30ч

ХЕРНИНГ ИКАСТ – БИСТРИЦА (Куп на ЕХФ, жени)

16:00ч

ФУКСЕ БЕРЛИН – ФЛЕНЗБУРГ (Германија Бундес лига)

ХАНОВЕР – ГЕПИНГЕН (Германија Бундес лига)

ЛАЈПЦИГ – ЛУДВИГСХАФЕН (Германија Бундес лига)

ШТУТГАРТ – МАГДЕБУРГ (Германија Бундес лига)

БАКАУ – ЧСМ ФОЧАНИ (Романија 1)

РЕШИЦА – ВАСЛУИ (Романија 1)

ТУН – ЦУГ (Швајцарија 1, жени)

16:30ч

КРЕТЕЈ – МОНПЕЛЈЕ (Куп на Франција)

БУЗАУ – ПОТАИСА ТУРДА (Романија 1)

РАБОТНИЧКИ – РАДОВИШ (Македонија, Супер машка лига)

16:50ч

ЕСБЈЕРГ – МЕЦ (Лига на шампиони, жени)

17:00ч

НАИСА – МАДЕИРА (Челенџ куп, жени)

НАНТ – ИВРИ (Куп на Франција)

ХАЛДЕН – РУНАР (Норвешка 1)

МИНАУР БАЈА МАРЕ – ДИНАМО БУКУРЕШТ (Романија 1)

СТЕАУА – ЧСМ ФАГАРАШ (Романија 1)

БАЗЕЛ – ВИНТЕРТУР (Швајцарија 1)

НОТВИЛ – БРУЛ (Швајцарија 1, жени)

18:00ч

КОПЕР – ТРЕБЊЕ (Словенија 1)

КРКА – У. ЛОКА (Словенија 1)

ДИНАМО ПАНЧЕВО – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (Србија Супер лига)

ПСЖ – ДАНКЕРК (Куп на Франција)

ШОМБАТЕЛИ – ВАЦИ (Унгарија 1, жени)

БЕКЕЛАГЕТ – ДРАМЕН (Норвешка 1)

ХАСЛУМ – КОЛСТАД (Норвешка 1)

19:00ч

ГОРИЦА – СЕСВЕТЕ (Хрватска, Премиер лига)

ГУАРДЕС – ВАЉАДОЛИД (Челенџ куп, жени)