ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Битолчанки во Зајечар по изненадување во Челенџ

Ракометарките на Пелистер денеска и утре ќе имаат двомеч од Челенџ купот против тимот на Зајечар, а двете средби ќе се одиграат на теренот на противникот.

Битолчанки ќе се обидат да направат изненадување, но ќе биде тешко со оглед на тоа што денеска се очекува Зајечар да го добие овој двобој со оглед на тоа што и двете средби ги игра пред својата публика.

Сепак, на ракометарките на Пелистер е да се обидат да дадат максимум и доколку е можно да изненадат.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

13:00ч

МК БЕР ШЕВА – ХАПОЕЛ ЛЕ ЗИОН (Израел 1)

14:00ч

ХАПОЕЛ АШДОД – МАКАБИ ЛЕ ЗИОН (Израел 1)

15:00ч

ХАПОЕЛ КИРИЈАТ – БНЕИ ХЕРЦЛИЈА (Израел 1)

РАМАТ ХАШАРАН – МАКАБИ АВИШАИ МОЦКИН (Израел 1)

РЕХОВОТ – НЕС ЦИОНА (Израел 1)

16:30ч

ЧСМ БУКУРЕШТ – КАЛАРАШ (Романија 1)

17:00ч

ПОТАИСА ТУРДА – БУЗАУ (Романија 1)

17:30ч

ЧСМ ФОЧАНИ – БАКАУ (Романија 1)

СТ. ПЕТЕРСБУРГ – АКБУЗАТ (Русија, Супер лига)

ЦСКА МОСКВА – ДИНАМО СИНАРА (Русија Супер лига, жени)

18:00ч

ЛОВОСИЦЕ – ЈИЦИН (Чешка Екстра лига)

ПОДРАВКА – МЕЦ (Лига на шампиони, жени)

ЗАЈЕЧАР – ПЕЛИСТЕР (Челенџ куп, жени)

ФЕРЕНЦВАРОШ – ДАБАС (Унгарија 1)

ДУНАЈВАРОШ – КИШВАРДА (Унгарија 1, жени)

БОДЕН – СКАРА (Шведска 1, жени)

18:30ч

ВАЦИ – БАЛАТОНФУРЕДИ (Унгарија 1)

19:00ч

АДЕМАР – НАВА (Шпанија Асобал)

ШВАЦ – В. ВИЕНА (Австрија 1)

БЈЕЛОВАР – АЛАВАРИУМ (Челенџ куп, жени)

МОДРА – САЛА (Словачка, Екстра лига)

СКУРУ – ЛУГИ (Шведска 1, жени)

20:00ч

БЕНИДОРМ – ЛА РИОХА (Шпанија Асобал)

ВАЛЕНС – СЕЛЕСТАТ (Франција 2)

20:15ч

БЕЗАНСОН – НАНСИ (Франција 2)

20:30ч

ХУЕСКА – ВАЉАДОЛИД (Шпанија Асобал)

БИЛЕР – ПОНТО (Франција 2)

ШЕРБУР – ДИЖОН (Франција 2)

ЛИМОЖ – НИЦА (Франција 2)

САРАН – МАСИ ЕСОН (Франција 2)

СТРАЗБУРГ – СЕСОН (Франција 2)