Денеска на терените: Активно на сите страни, многу домашни двобои

За денеска се зажани натпревари во поголем број на земји, а меѓу нив се и пресметки на домашна сцена и тоа во неколку различни лиги.

Според распоредот за натпреварување денеска се играат дуелите од 5. коло во Првите лиги, како и од 8. коло во Супер женската лига.

Следуваат интересни пресметки на кои ќе може да се следи ракомет со многу возбудувања, а сосема извесно е дека ќе биде интеересно и на натпреварите кои ќе се играт во другите натпреварувања.

Дерби има во Германија каде Кил ќе игра против Флензбург, а кои се другите средби можете да видите во продолжение.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

12:15ч

АЕРОДРОМ – ШАМПИОН (Македонија, Прва машка лига)

МЕТАЛУРГ РА – ТЕКСТИЛЕЦ (Македонија, Прва машка лига)

13:40ч

КИЛ – ФЛЕНЗБУРГ (Германија, Бундес лига)

14:00ч

БОРУСИЈА ДОРТМУНД – БУДУЌНОСТ (Лига на шампиони, жени)

ЕСБЈЕРГ – КРИСТИЈАНСАНД (Лига на шампиони, жени)

ТУРИНГЕР – АЦГЕРСДОРФ (Лига на Европа, жени)

14:30ч

ПРЕСПА – КИЧЕВО (Македонија, Прва машка лига)

КУМАНОВО – ВАРДАР НЕГОТИНО (Македонија, Прва машка лига)

15:00ч

ВАРДАР – КУЗМАН ВАРДАР (Македононија, Супер женска лига)

15:30ч

СТРУЖАНКА – ОВЧЕ ПОЛЕ СУ (Македононија, Супер женска лига)

16:00ч

КОБУРГ – НОРДХОРН (Германија, Бундес лига)

ЕСЕН – БАЛИНГЕН (Германија, Бундес лига)

ГЕПИНГЕН – ЕРЛАНГЕН (Германија, Бундес лига)

ШТУТГАРТ – ЛЕМГО (Германија, Бундес лига)

БРЕСТ – ЦСКА МОСКВА (Лига на шампиони, жени)

ЧСМ БУКУРЕШТ – ФТЦ РАИЛ КАРГО (Лига на шампиони, жени)

ПОДРАВКА – ОДЕНЗЕ (Лига на шампиони, жени)

СУР – КРИЕНС (Швајцарија 1)

16:45ч

РИНИА М – БОРЕЦ (Македонија, Прва машка лига)

СКОПЈЕ – МАКЕДОНИЈА ЃП (Македонија, Прва машка лига)

17:00ч

ТУЛУЗ – ДАНКЕРК (Франција 1)

АРЕНДАЛ – ФЈЕЛХАМЕР (Норвешка 1)

ФИЛИНГЕН – КОЛСТАД (Норвешка 1)

18:00ч

МИХАЛОВЦЕ – ПАРИЗ 92 (Лига на Европа, жени)

ГРАНОЉЕРС – АЛВАРИУМ (Европски куп, жени)

БЕКЕЛАГЕТ – ХАЛДЕН (Норвешка 1)

ДРАМЕН – РУНАР (Норвешка 1)

ФЛИНТ – РАЛИНГЕН (Норвешка 1, жени)

ОПСАЛ – СОЛА (Норвешка 1, жени)

19:00ч

ФРЕДЕРИЦИЈА – МОРС (Данска 1)

БЕЛЕНЕНСЕС – ВИТОРИЈА (Португалија 1)

ПОРТО – САНЈОАНЕНСЕ (Португалија 1)

ЃОРЧЕ ПЕТРОВ – ШАМПИОН (Македононија, Супер женска лига)

ДРАЧЕВО – ЈЕХОНА (Македонија, Прва машка лига)

ПАРТИЗАН – ДЕЛЧЕВО ВАРДАР (Македонија, Прва машка лига)

20:30ч

НАРБО – ЕЛВЕРУМ (Норвешка 1)