Двајца позитивни ракометари на Ковид-19 во тимот на Лазаров

Тимот на Нант, каде што настапува македонскиот капитен Кире Лазаров, објави дека има двајца играчи позитивни на коронавирус, но не ги откри нивните имиња.

Нант гостуваше во неделата кај Монпелје, а потоа имаше гостување и во Лигата на шампионите кај Алборг, а рутинските тестирања покажаа дека има двајца заразени ракометари.

Тие веднаш се изолирани, а за денеска се најавени нови тестови на Ковид-19 за останатите членови на клубот.

Нант загуби од Веспрем, Барселона и Алборг, а славеше над Кил во елитното натпреварување.